Sparing: Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 1:2 [GALERIA]

Łukasz Łabędzki, ted/AIP
Sparing: Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 1:2
Sparing: Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 1:2 Wojciech Wojtkielewicz / Polska Press
W meczu sparingowym, Jagiellonia Białystok przegrała z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki 1:2 (1:0).

- Graliśmy na dwa składy. Nie wystąpiło dziś kilku zawodników, którzy mieli jakieś drobne urazy i daliśmy szansę kilku młodym. Momenty mieli dobre, ale w tej defensywie jednak czasami brakowało im koncentracji. Mieliśmy też za sobą tydzień ciężkich treningów, ćwiczyliśmy nawet trzy razy dziennie. Przed nami obóz w Turcji, gdzie rozegramy kolejne mecze kontrolne z wymagającymi przeciwnikami - mówi Michał Probierz, trener Jagiellonii.

Białostoczanie w pierwszej połowie zagrali w mocniejszym zestawieniu i byli groźniejsi niż pierwszoligowcy z Suwałk. Szansę na objęcie prowadzenie marnowali m.in. Przemysław Frankowski czy Fedor Cernych. W końcu w 39. minucie po dośrodkowaniu Karola Mackiewicza z rzutu wolnego do siatki trafił Martin Baran. Po przerwie w szeregach żółto-czerwonych doszło do zmiany całej jedenastki, podobnie jak w ekipie z Suwałk. Lepszych dublerów posiadały Wigry, które najpierw w 55. minucie po strzale Kamila Zapolnika doprowadziły do remisu, a tuż przed końcem przechyliły szalę na swoją korzyść za sprawą Damiana Gąski.

Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 1:2

Bramki: Martin Baran 38 - Kamil Zapolnik 55, Damian Gąska 88

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Krzysztof Baran - Matija Širok, Martin Baran, Sebastian Madera, Piotr Tomasik - Karol Mackiewicz, Jacek Góralski, Rafał Grzyb, Przemysław Frankowski, Karol Świderski - Fedor Černych. (II połowa) Krzysztof Karpieszuk - Paweł Olszewski, Michał Koźlik, Kamil Pajnowski, Jonatan Straus - Piotr Grzelczak, Emil Łupiński, Dawid Szymonowicz, Kacper Falon, Taras Romanczuk - Łukasz Sekulski

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch (46 Karol Salik) - Jakub Bartkowski (46 Artur Bogusz), Tomasz Jarzębowski (46 Maciej Wichtowski), Adrian Karankiewicz (46 Kamil Lauryn), Bartosz Widejko (46 Kamil Rozmus) - Omar Santana (46 Robert Dadok), Aleksandar Atanacković (46 Damian Gąska), Bartłomiej Olszewski (46 Marcin Tarnowski), Miłosz Kozak (46 Paweł Gidelski), Mateusz Żebrowski (46 Bartosz Biel) - Kamil Adamek (46 Kamil Zapolnik)