Sparing: Śląsk Wrocław - Gaz Metan Medias 0:1

Oktawian Jurkiewicz
Piłkarze Śląska Wrocław przegrali pierwszy mecz sparingowy w tym roku. Wrocławianie ulegli rumuńskiemu Gazowi Metan Medias 0:1. Jedyna bramka spotkania padła w 9. minucie.

Był to pierwszy sparing, w którym Stanislav Levy nie zdecydował się na wystawienie dwóch różnych jedenastek na obie połowy. Jest to również pierwszy sparing, który wrocławianie przegrali w tym roku.

Śląsk Wrocław sprawiał lepsze wrażenie, ale ostatecznie liczy się wynik, który jest dla wrocławian niekorzystny. Bądź co bądź to jednak wciąż tylko sparing i ważniejsze od końcowego rezultatu, było przetestowanie różnych rozwiązań taktycznych i sprawdzenie formy niektórych piłkarzy.

Bramkę dla Gazu Metan Medias zdobył Trtovac, który zdołał znakomicie wykorzystać dośrodkowaniu z rzutu rożnego i umieścił piłkę w bramce pilnowanej przez Kelemena.

Śląsk Wrocław - Gaz Metan Mediaș 0:1 (0:1)
0:1 Jasmin Trtovac 9'

Śląsk Wrocław: Marián Kelemen - Paweł Zieliński (63 Tadeusz Socha), Oded Gavish, Luboš Adamec, Krzysztof Ostrowski - Kamil Dankowski (68 Paweł Uliczny), Dalibor Stevanović, Przemysław Kaźmierczak, Patryk Misik (77 Tomasz Hołota), Sebino Plaku - Marco Paixão.