Sparingi: Wisła Kraków - Odra Opole 2:0

Kaja Krasnodębska
Wisła - Odra
Wisła - Odra Andrzej Banas / Polska Press
Sobotnim przedpołudniem Wisła Kraków rozegrała drugi sparing z drużyną zaplecza ekstraklasy. Tym razem poradziła sobie znacznie lepiej i po bramkach Zorana Arsenicia w pierwszej oraz Zdenka Ondraska w drugiej części gry ostatecznie zwyciężyła z Odrą Opole 2-0.

Podczas letnich przygotowań na własnych obiektach, Biała Gwiazda miała zaplanowane sparingi ze wszystkimi trzema beniaminkami 1. ligi w sezonie 2017/2018. Pierwszy rozegrała już w środę przegrywając z Rakowem Częstochowa 1-2. Teraz podopieczni Kiko Ramireza chcieli pozostawić po sobie znacznie lepsze wrażenie. Do meczu z Opolanami podeszli więc w mocnym, praktycznie optymalnym składzie.

Przed Odrą bardzo trudny sezon. W poprzednim drugoligowy beniaminek zdołał pokazać się z tak dobrej strony, że zaledwie po roku mógł cieszyć się z kolejnego awansu. Na zapleczu Ekstraklasy może nie być już tak kolorowo. Mimo, że do pierwszego meczu pozostał jeszcze miesiąc, w Opolu praca wre. Na początku wszystko wyglądało bardzo dobrze. Na inaugurację podopieczni Mirosława Smyły wysoko pokonali GKS Katowice. Do meczu z Wisłą podchodzili więc w dobrych nastrojach.

Pierwsze minuty należały do nich – szybko stworzyli sobie bramkowe sytuacje, jednak to Biała Gwiazda już w 12. minucie za sprawą Zorana Arsenicia wyszła na prowadzenie. To podcięło nieco opolanom skrzydła i do przerwy oddali inicjatywę grającym ligę wyżej rywalom. Z lepszej strony pokazali się dopiero po przerwie. I to jednak nie wystarczyło, bo wyrównać. W bramce Białej Gwiazdy dobrze spisywał się Michał Buchalik który kilka dni temu przedłużył kontrakt z klubem. Mając nadzieję na regularną grę po odejściu Łukasza Załuski oraz Michała Miśkiewicza, starał się stać na drodze wszelkim próbom rywali. Skutecznie, gdyż gościom nie udało się w Myślenicach zdobyć nawet gola. W 82. minucie końcowy rezultat ustalił Zdenek Ondrasek. Ta sztuka nie udała się natomiast jego partnerom. Bartosza Kowalczyka – wprowadzonego po przerwie golkipera Odry, ratowały poprzeczka oraz słupek.

Kolejny egzamin przez podopiecznymi Kiko Ramireza już we wtorek. Tego dnia zmierzą się z ostatnim z pierwszoligowych beniaminków – Puszczą Niepołomice.

Wisła Kraków – Odra Opole 2-0 (1-0)
1-0Zoran Arsenić (14 min.)
2-0Zdenek Ondrasek (82 min.)

Wisła Kraków: Julián Cuesta (61. Michał Buchalik) - Zoran Arsenić (61. Jakub Bartosz), Arkadiusz Głowacki, Iván González - Tomasz Cywka (61. Martin Košťál), Krzysztof Mączyński (46. Tibor Halilović), Pol Llonch (46. Petar Brlek), Rafał Boguski (46. Patryk Małecki), Carlitos (46. Semir Štilić), Maciej Sadlok - Paweł Brożek (46. Zdeněk Ondrášek).