Stadiony piłkarskie na kredyt?

Artykuł sponsorowany
Czy da się zbudować stadion piłkarski na kredyt? Jest to możliwe
Czy da się zbudować stadion piłkarski na kredyt? Jest to możliwe materiały prasowe
Radość z przeżywania sportowych emocji zależy od wielu czynników. Po pierwsze od jakości rozgrywek. Nie da się jednak ukryć, że znaczenie ma również obiekt, na którym mecz jest rozgrywany. Kultowym Wembley, Camp Nou czy Stadionem Narodowy w Warszawie nie sposób się nie zachwycić. Ich budowa jednak to nie tak prosta sprawa, jak się wydaje. Potrzebna jest wielomilionowa inwestycja. Dlatego też nie ma się co dziwić, że podmioty, które planują zbudowanie stadionu czy innych obiektów sportowych, korzystają ze wsparcia bankowego.

Jak wygląda kwestia kredytowania tak poważnej inwestycji? Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszemu rozwiązaniu, jakim jest kredyt deweloperski.

Kredyt deweloperski: nawet do 80% dofinansowania

Kredyty deweloperskie oferuje większość banków, zapewniając wsparcie finansowe zarówno dla małych, jak i dużych deweloperów oraz innych podmiotów zajmujących się inwestycjami budowlanymi. Większość z nas utożsamia je z kredytami na budynki mieszkalne bądź komercyjne. Tak naprawdę jednak zakres jest o wiele szerszy. W ten sposób można uzyskać pieniądze niezbędne do wybudowania nowego stadionu.

Gdy chodzi o warunki – można oczekiwać naprawdę dobrych rozwiązań – na przykład Idea Bank, oferuje możliwość dofinansowania nawet na poziomie 80% całkowitej wartości inwestycji. Nie obędzie się jednak bez dobrego biznes planu oraz dogłębnej analizy projektu inwestycyjnego.

Dofinansowanie inwestycji krok po kroku

Jak wygląda procedura uzyskania kredytu? Najlepiej po prostu zgłosić się do wybranego banku (bądź kilku – tak, by porównać oferty i wybrać najlepszą dla siebie) i przedstawić doradcy swój pomysł. Banki kredytów deweloperskich udzielają także podmiotom z niewielkim doświadczeniem na rynku – podstawą dla uzyskania pozytywnej decyzji jest m.in. dobrze udokumentowany biznesplan.

Na jego podstawie, analitycy bankowi oceniają rentowność przedsięwzięcia, ustalając z klientem indywidualnie kwotę kredytu oraz inne warunki. Zazwyczaj – w przypadku kredytu deweloperskiego, można liczyć na dużą elastyczność – m.in. przy wyborze sposobu spłaty (np. czy będą to raty równe czy malejące) bądź kwestiach związanych z ostateczną wysokością prowizji.

Czy zatem trudno wybudować nowy stadion? Nie da się ukryć, że jest to niemałe wyzwanie. Banki jednak są chętne do współpracy, co daje dobre warunki, by w naszym kraju powstawały nowe, obiekty sportowe światowej klasy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gol24.pl Gol 24