Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał w Suwałkach

Robert Orzechowski/Nasze Miasto
2 liga
2 liga Materiały reklamowe
Wigry Suwałki przegrały na własnym stadionie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:3. To pierwsza porażka Wigier w tym sezonie.

Pierwsze minuty spotkania to głównie walka o środek pola. W 14. minucie spotkania Sebastian Radzio znalazł się w dogodnej sytuacji do strzelenia gol, ale obrońca Świtu wybił mu futbolówkę. Pięć minut później gospodarze wykonywali rzut rożny ale piłka zamiast w bramce wylądowała na ogrodzeniu remontowanej części boiska, Pod koniec pierwszej odsłony spotkania boisko z powodu kontuzji opuścił Georga Enow, którego zastąpił Adam Gmitrzuk. Zawodnik Świtu chwilę po wejściu na plac gry zdobył gola z rzutu karnego dającego prowadzenie i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie gry goście rzucili się do ataku chcąc jak najszybciej podwyższyć wynik. Plan udało się zrealizować z 60. minucie kiedy to Dariusz Zjawiński zaskoczył Karola Salika. Piłkarze Wigier rzucili się do odrabiania strat, ale to goście zdobyli kolejnego gola. W 73. minucie trzecią bramkę dla Świtu strzelił Adam Gmitrzuk, który ustalił tym samym wynik spotkania.