Tak to robi Rudniew, czyli wszystkie 22 gole Króla Strzelców Ekstraklasy

Głos Wielkopolski
Artjom Rudniew trafił w tym sezonie 22 razy do siatki rywali
Artjom Rudniew trafił w tym sezonie 22 razy do siatki rywali Marek Zakrzewski
Artiom Rudniew godnie zastąpił Roberta Lewandowskiego w Lechu Poznań i zdobył wiele ważnych bramek dla Kolejorza. Oto opis wszystkich jego goli.

Tak padły wszystkie bramki Artioma Rudniewa:

• 1. 1. kolejka, mecz ŁKS - Lech 0:5 (29 lipca w Bełchatowie). 21. minuta - Mateusz Możdżeń ze środka pola podał prostopadłą piłkę do Łotysza, który wykorzystał sytuację sam na sam.
  • 2. Mecz z ŁKS. 75. minuta - Rudniew wykorzystuje błąd Bartosza Romańczuka i ponownie w sytuacji sam na sam pewnie kieruje piłkę do siatki.
  • 3. Mecz z ŁKS. 79. minuta - Po dośrodkowaniu Stilicia Artjom głową kompletuje swój pierwszy hat trick w sezonie.
  • 4. 3. kolejka, mecz z GKS Bełchatów - Lech 0:3 (15 sierpnia). 52. minuta - Stilić sprytnie podał piłkę lewą nogą do Rudniewa, który nie dał się złapać na spalonym, a po jego strzale bez szans pozostał Łukasz Sapela.
  • 5. Mecz z GKS Bełchatów - 57. minuta. Po uderzeniu z dystansu Mateusza Możdżenia futbolówki nie zdołał złapać bramkarz GKS-u, w polu bramkowym dopadł do niej Stilić i przytomnie dograł ją przed bramkę, a tam już czekał na nią łotewski snajper i z bliska lewą nogą skierował ją do siatki.
  • 6. Mecz z GKS Bełchatów - 62. minuta. Rudniew przedryblował całą obronę i mocnym strzałem pokonał Sapelę. To był drugi hat trick Łotysza na tym stadionie, który dla niego mógłby się nazywać "Hat trick Arena".
  • 7. 4. kolejka, mecz Lech - Ruch 3:0 (19 sierpnia, Wronki). 20. minuta. Jakub Wilk wstrzelił piłkę w pole karne z lewej strony boiska, Matko Perdijić odbił futbolówkę przed siebie, dopadł do niej Artjom i trafił do siatki.
  • 8. Mecz Lech - Ruch. 48. minuta. Rudniew znów jest w odpowiednim miejscu. Stilić wykonał rzut rożny, a w polu karnym mocnym strzałem popisał się Możdżeń. Piłka trafiła jednak prosto w bramkarza, który odbił ją przed siebie. Artjom dobiegł do odbitej piłki i z bliskiej odległości mocnym strzałem zdobył swoją ósmą bramkę w tym sezonie.
  • 9. 7. kolejka, mecz Lech - Jagiellonia 4:1 (16 września). 24. minuta. Bruma dośrodkował z prawej strony w pole karne, Rudniew uprzedził Andriusa Skerlę i z kilku metrów posłał piłkę do siatki.
  • 10. Mecz Lech - Jagiellonia. 57. minuta. Po podaniu Stilicia z rzutu rożnego Siergiej Kriwiec dośrodkował w pole karne do niepilnowanego Rudniewa, który głową z kilku metrów strzelił nie do obrony.
  • 11. Mecz Lech - Jagiellonia. 62. minuta. Stilić zdecydował się spróbować przelobować Barana z połowy boiska, bramkarz Jagiellonii zdołał sparować piłkę na poprzeczkę. Do odbitej piłki dopadł Rudniew, który tym samym ustrzelił trzeciego hat tricka w sezonie.
  • 12. 8. kolejka, mecz Śląsk - Lech 3:1 (23 września). 81. minuta. Rudniew po uderzeniu Mateusza Możdżenia. Wykorzystał błąd bramkarza Śląska i znów z bliska trafił do siatki.
  • 13. 9. kolejka, mecz Cracovia - Lech 0:3 (1 października). 48. minuta. Znów asystę zalicza Możdżeń, który precyzyjnie dośrodkował w pole karne. Łotysz głową skierował piłkę do siatki.
  • 14. Mecz Cracovia - Lech. 83. minuta Fatalny błąd Żytki Rudniew przejął piłkę, minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce.
  • 15. 16. kolejka, mecz Lech - ŁKS 4:0 (3 grudnia). 33. minuta. Fatalny błąd popełnił Cezarego Stefańczyk, który głową starał się podać do bramkarza. Artjom przyjął futbolówkę i strzelił z woleja nie do obrony.
  • 16. 17. kolejka, mecz Lech - Zagłębie Lubin 3:2 (12 grudnia). 21. minuta. Aleksandar Tonew dokładnie dośrodkował, a Rudniew znowu głową skierował piłkę do siatki.
  • 17. Mecz Lech - Zagłębie. 53. minuta. Drugi gol głową. Po szybkim kontrataku Możdżeń precyzyjnie dograł z prawej strony, a Łotysz ładnym strzałem pokonał bramkarza rywali.
  • 18. Mecz Lech - Zagłębie. 80. minuta. Rudniew ucieka obrońcom i w sytuacji sam na sam strzela tak, że bramkarz jest bezradny. To był czwarty hat trick Łotysza w sezonie! Pobił rekord klubowy, to rekordu ekstraklasy, brakuje mu piątego hat tricka.
  • 19. 23. kolejka, mecz Lech - Śląsk Wrocław 2:0. 90. minuta. Łotysz pieczętuje zwycięstwo Kolejorza z rzutu karnego podyktowanego za rękę Celebana.
  • 20. 24. kolejka, mecz Lech - Cracovia 3:1 (31 marca). 62. minuta. Po pięknej akcji Możdżenia i Kikuta piłka trafia do stojącego na środku pola karnego Łotysza, który mocnym strzałem z prawej nogi nie daje szans bramkarzowi gości.
  • 21. 27. kolejka, mecz Legia - Lech 0:1 (21 kwietnia). 25. minuta. Prostopadłe podanie Rafała Murawskiego sprytnie przepuszcza Ubiparip. Rudniew idealnie w tempo wybiega zza pleców obrońców i w sytuacji sam na sam strzelił z lewej nogi nie do obrony.
  • 22. 29 kolejka, mecz Lech - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (3 maja). 86. minuta. Artjom Rudniew strzela zwycięskiego gola z rzutu karnego podyktowanego za faul bramkarza na Bartoszu Ślusarskim.