Dorota Kułaga
To jest moment, w którym weryfikujemy niektórych zawodników - mówi Kamil Kuzera
To jest moment, w którym weryfikujemy niektórych zawodników - mówi Kamil Kuzera PAP/Sebastian Borowski/Wojciech Wojtkielewicz
Piłkarze Korony Kielce zagrali znacznie poniżej oczekiwań w niedzielnym wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin, który przegrali 0:1. Po 23. kolejkach podopieczni Kamila Kuzery zajmują 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów, ale mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Rakowem Częstochowa. - Sami sobie zgotowaliśmy taki los, że będziemy grać z nożem przy gardle - powiedział trener Kamil Kuzera.

Trener Kamil Kuzera miał sporo zastrzeżeń do postawy zespołu w meczu z Zagłębiem Lubin. Po raz pierwszy miał zastrzeżenia do cech wolicjonalnych, zabrakło determinacji, tego DNA, z którego znana jest Korona.

- To jest moment, w którym weryfikujemy niektórych zawodników. Określimy, z kim będziemy dalej pracować. Takie spotkanie daje nam dużo odpowiedzi, co jest plusem. To jest ostatni moment, żeby się otrząsnąć. My jako klub zapewniamy zawodnikom wszystko. Wpieramy zespół, kibice też są z nami, jeżdżą na wyjazdy. Nie mieliśmy prawa przegrać tego spotkania. Musimy sobie uświadomić, że jeśli chcemy pozostać w ekstraklasie, musimy wziąć się za robotę

– mówił trener Kamil Kuzera.

Korona nie wykorzystała szansy i nie oddaliła się od strefy spadkowej. Ma 22 punkty, tyle samo, co będąca na szesnastym, a więc już spadkowym miejscu, Puszcza Niepołomice. Od strefy spadkowej oddalił się Radomiak Radom, który w poniedziałek w meczu kończącym 23. kolejkę PKO BP Ekstraklasy, wygrał ze Stalą Mielec 2:1. Bramki dla Radomiaka zdobyli Luka Vusković w 17 minucie, Leonardo Rocha w 65 minucie, a dla ekipy z Mielca Mateusz Matras w 63 minucie.

Przed Koroną bardzo ważne mecze na Suzuki Arenie. Niezwykle emocjonująco zapowiadają nam się marcowe spotkania - Magiczny Trójmecz. W ciągu dziewięciu dni kielecki zespół rozegra aż trzy spotkania na Suzuki Arenie.
Trójpak obejmuje następujące spotkania:
- 24. kolejka PKO BP Ekstraklasy: Korona - Cracovia (sobota, 9 marca, godzina 15:00)
- 2. kolejka - mecz zaległy: Korona - Raków Częstochowa (środa, 13 marca, godzina 18:30)
Posiadacze karnetów na rundę jesienną, którzy nie zdecydowali się przedłużyć karnetów na rundę wiosenną wpisując przy zakupie wejściówki w systemie swój numer PESEL, automatycznie mają przypisaną cenę „Bilet na zaległy mecz - karnet jesień.
- 25. kolejka Korona - Pogoń Szczecin (niedziela, 17 marca, godzina 12:30)
Ceny pakietów:
Pakiet normalny - 100 złotych
Pakiet ulgowy - 60 złotych
Pakiet dziecięcy - 25 złotych
Trójpaki nabywać można online, stacjonarnie w Sklepie Kibica Korony przy ulicy Ściegiennego 8, w wybranych salonikach prasowych Kolportera, a także w kasach biletowych. Ich sprzedaż potrwa do soboty, 9 marca do godziny 15:00.