Trenerzy po meczu Cracovia - Piast (KONFERENCJA)

Bartłomiej Stachnik
Radoslav Latal, trener Piasta
Radoslav Latal, trener Piasta Ryszard Kotowski
Piast Gliwice przerwał serię Cracovii (dwanaście meczów bez porażki), wygrywając 2:1 w 4. kolejce Ekstraklasy. Co po meczu powiedzieli trenerzy?

Radoslav Látal (Piast): - Na ten mecz wyszliśmy trochę innym zestawieniem. Wiedzieliśmy, że Cracovia jest bardzo mocna, ma dwanaście meczów bez porażki. My chcieliśmy kontynuować naszą dobrą grę ze spotkania z Górnikiem Zabrze. Dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie, ale jeden błąd zaważył na tym, że padła bramka dla gospodarzy. Jesteśmy dobrze przygotowani kondycyjnie. W drugiej połowie dobrze konstruowaliśmy nasze akcje, ale jesteśmy dopiero na początku sezonu, więc z ocenami poczekajmy do końca rundy jesiennej.

Jacek Zieliński (Cracovia): - Nastąpiło to, co prędzej czy później musiało się zdarzyć. Piękna seria dwunastu meczów bez porażki została przerwana. Siedem minut wystarczyło, żeby dobrze grający Piast zdobył dwie bramki. Przegraliśmy przez własne błędy i brak koncentracji na początku drugiej połowy. Później Piast się cofnął i mieliśmy przewagę, ale jej nie wykorzystaliśmy. Po meczu powiedziałem chłopakom w szatni, że nie możemy spuszczać głów. Trzeba się skupić na kolejnych meczach. Biorę tę porażkę na siebie, bo zawiódł plan taktyczny.

Źródło: Cracovia