Valencia pewnie pokonała Malagę. Zadecydowała czerwona kartka i karny [WIDEO]

Tomasz J. Górski
W drugim piątkowym meczu 2. kolejki Primera Division Valencia pokonała na Estadio Mestalla Malagę 3:0 (2:0). Bramki dla "Nietoperzy" w pierwszej połowie strzelili Paco Alcacer i Dani Parejo, który dobił wykonywaną przez siebie "jedenastkę". Wynik po przerwie ustalił Pablo Piatti. Goście od 27. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dardera.

Spotkanie miałoby zupełnie inny przebieg gdyby w 8. minucie Roque Santa Cruz wykorzystał dogodną okazję - piłka po jego strzale zza pola karnego minęła lewy słupek bramki Diego Alvesa. Gospodarze mogli odpowiedzieć siedem minut później. Piłki do siatki nie mógł skierować stojący na jedenastym metrze Sofiane Feghouli, który nieznacznie pomylił się strzelając głową. W 21. minucie Diego Alves obronił trudny strzał z linii szesnastego metra Luisa Alberto i wynik na tablicy świetlnej pozostawał bez zmian. Sześć minut później miało miejsce pierwsze kulminacyjne dla losów meczu wydarzenie - Sergi Dander otrzymuje czerwoną kartkę i Malaga przez nieco ponad godzinę musiała grać w osłabieniu. Valencia szybko objęła prowadzenie - w 31. minucie Jose Gaya dośrodkował z lewej strony do Paco Alcacera, a ten strzela bez przyjęcia tuż przy lewym słupku. Goście mogli po chwili wyrównać, ale uderzenie Ricardo Horty obronił dobrze dysponowany Diego Alves. Piłka zmierzała pod poprzeczkę. Tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Welington popisał się nie do końca udaną interwencją - zdołał co prawda przerwać atak Valencii, ale niefortunnie zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. Na raty wykorzystał go Dani Parejo - pierwsze uderzenie obronił Kameni.

Po zmianie stron piłkarze Nuno Espirito Santo oddali lekko inicjatywę rywalowi za co mogli zostać skarceni. W 52. minucie Juanmi strzelił gola kontaktowego, ale na jego nieszczęście sędzia Javier Estrada odgwizdał spalonego. Cztery minuty później wynik spotkania podwyższył Pablo Piatii. Argentyńczyk dostał piłkę w środku pola karnego i efektownym uderzeniem posłał piłkę w lewy dolny róg bramki. Po dwudziestu pięciu minutach drugiej połowy mogło być 4:0, ale tym razem kameruński bramkarz Malagi obronił strzał Otamendiego po ładnej indywidualnej akcji. Do 90. minuty Malaga próbowała skonstruować składne akcje, ale nie wiele z tego wychodziło. Gospodarze w pełni kontrolowali mecz. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry przed szansą stanął Robert Ibanez, ale fatalnie wykończył akcję.

30 sierpnia 2014 r., 2. kolejka Primera Division

Stadion: Estadio de Mestalla (Valencia) Widzów: 41550
Valencia CF - Malaga 3:0 (2:0)
Bramki: 31' Paco Alcacer 45' Dani Parejo, 56' Pablo Piatti
Żółte kartki: 5' Andre Gomes - 45' Welington, 65' Roberto Rosales
Czerwona kartka: 27' Darder
Sędziowie: Javier Estrada (główny); José Fernández i Francisco Martín (liniowi), Alejandro Fernández

Valencia CF: 1. Diego Alves - 19. Barragan, 3. Vezo, 23. Otamendi, 31. Gaya - 10. Dani Parejo, 18. Javi Fuego - 8. Feghouli (82' 27. Ibanez), 21. Gomes (46' 16. Zuculini), 11. Piatti (77' 22. Gil) - 9. Paco Alcacer

Trener: Nuno Espirito Santo

Malaga: 1. Kameni - 18. Rosales, 21. Sanches, 3. Welington, 19. Boka - 6. Camacho, 30. Darder - 10. Horta (64' 7. Samuel), 22. Alberto (76' 28. Añor), 26. Juanmi (56' 29. Castillejo) - 9. Santa Cruz

Trener: Javi Gracia