W poniedziałek sparing Korony Kielce z Werderem

Kamil Markiewicz
Maciej Górski (przy piłce) podczas sparingu z VfL Oldenburg miał kilka okazji na zdobycie bramki, ale żadnej z nich nie zdołał wykorzystać. Mateusz Kępiński/Korona Kielce
Piłkarze Korony Kielce przebywają na zgrupowaniu w niemieckiej Bremie, które potrwa do środy. W piątek podopieczni trenera Gino Lettieriego rozegrali mecz kontrolny w którym pokonali grających w Niedersachsenlidze (piąty poziom rozgrywek w Niemczech) VfL Oldenburg 2:1. Gole dla kieleckiego zespołu zdobyli Jacek Kiełb w 9 minucie i Mateusz Możdżeń w 47 minucie.

Dla popularnego Ryby zdobycie bramki zakończyło się kontuzją. Zawodnik Korony przy strzale został zablokowany przez zawodnika niemieckiej ekipy, co skończyło się źle dla Polaka, który nie był zdolny do dalszej gry. Po meczu wstępna diagnoza wykazała, że zawodnik naderwał wiązadło poboczne w kolanie, w związku z czym czeka go przerwa w grze, która potrwa od 6 do 8 tygodni.
Kiełb w poniedziałek ma przylecieć do Polski. Ryba ma udać się do kliniki w Bieruniu, gdzie jego uraz obejrzy doktor Krzysztof Ficek. Wtedy będzie wiadomo dokładnie, jak groźnego urazy się nabawił i ile potrwa jego przerwa w grze.

W poniedziałek, o godzinie 18, Korona rozegra drugi mecz kontrolny w Bremie. Tym razem przeciwnikiem kieleckiej drużyny będą trzecioligowe rezerwy Werderu.

Do 22-osobowej kadry na obóz w Bremie, którą wytypował trener Gino Lettieri dołączył bramkarz Zlatan Alomerović, któremu szkoleniowiec przyglądał się już podczas treningów w Kielcach. Wziął on udział w obu sparingach, które rozegrała Korona. Pierwszy rozegrany został przed tygodniem w Kielcach z Puszczą Niepołomice i zakończył się bezbramkowym remisem, a także w piątkowym w Niemczech. Mimo zapowiedzi, że do drużyny dołączy kilku nowych zawodników, wciąż tak się nie stało.

Materiał oryginalny: W poniedziałek sparing Korony Kielce z Werderem - Echo Dnia Świętokrzyskie