Weekend w klasach okręgowych na Podkarpaciu [RELACJE, WYNIKI, STRZELCY]

CK, KP, KOSTEK, SOL, SEC
Grzegorz Kostka
Za nami kolejny emocjonujący weekend w podkarpackich klasach okręgowych.

Klasa O Dębica

Spośród drużyn ze ścisłej czołówki wygrała tylko Victoria, która powiększyła do siedmiu punktów przewagę nad wiceliderem. Runda jesienna przekroczyła już półmetek, a z drużyną z Czermina nikt nie ugrał jeszcze choćby punktu.

Kaskada Ostrów-Kamionka – Sokół II Kolbuszowa Dolna 2:2 (1:1)
Bramki: K. Fornek 7-k., Mastalerz 40 – Lewandowski 21-k., 59-k.

Kamionka: Banaś – Brzozowski, Czarnik ż, K. Fornek, M. Fornek ż, Mastalerz, Napora, Nawała, Piwowar, Proczek, Świder. Trener Michał Bochenek.

Sokół II: Skimina – Bożek (27 Rataj), Dominiak cz6, Duszkiewicz ż, Lewandowski (67 Motyl), Łuczyk, Markiewicz, Patla, Siembab ż, Szymański, Tetlak. Trener Waldemar Mazurek.

Sędziował Burakowski (Mielec).

POZOSTAŁE WYNIKI: Czermin – Smoczanka 5:1 (3:0) Dąbek 6, 20, 42-k., 88, Bugaj 84 – Halada 68; Wolica Piaskowa – LKS Pustków 3:4 (2:2) Smoliński 41-k., 49-k., P. Branas 17 – Struzik 6, 65, Strzałka 1, Sędłak 86; Głowaczowa – Stal II 1:1 (0:1) Knych - Dworak; Trześń – Radomyśl Wielki 2:3 (0:2) M. Dopart dwie –Szlachetka, Niedbała, Turkot; Chrząstów – Chemik 3:3 (2:1) Ciejka, Kilian, Kasprzak – Wójtowicz dwie, Gołąb; Żyraków – Kolbuszowianka 5:2 (1:1) D. Rokita cztery, K. Rokita – Kiwak, Dorian Wróblewski; Czarna – Golemki 0:3 (0:0) Szerszeń dwie, Juszkiewicz.

Klasa O Jarosław

Promyk po trzech minutach przegrywał 0:2, w drugiej połowie zdobył pięć bramek i wygrał mecz. Lider mocno napocił się w Lisich Jamach, zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie drugiej połowy.

Promyk Urzejowice – Santos Piwoda 5:2 (0:2)
Bramki: Ar. Kondracki 64, Bochnak 65, 72, 83, Mikuła 74 – Skrzypek 2, Krajewski 3.

Promyk: Hejnosz – Nykiel (46 Mikuła), Bochnak, Drabik (86 Kuźma), Ar. Kondracki, Londono ż, Dziedzic (68 Wąsacz), Zygmunt, Gaweł, Kłos, Olszaniecki. Trener Łukasz Gaweł.

Santos: Leś - Piliszko, Mróz, Skrzypek, Wielis (65 Gawura, 85 Chmiel)), Półtorak (75 Niemczak), Krajewski, Pyrzak, Skowronek (65 Wysocki), Pindak, Wojciechowski. Trener Jacek Mikłasz.

Sędziował: Włoch (Jarosław)Widzów: 150

Pozostałe mecze: Siennów - Gorliczyna 2:2 (1:1) Gawłowski, Telega – Weres, Goń; Lisie Jamy – Przeworsk 2:3 (0:1) Marialenko 62, 84 – Broda 36, Daniel 78, Surmiak 90+3; Tuczempy - Zapałów 3:1 (1:0) Hołota 25, Golba 64, 75 - Biały 90; Czuwaj – Dobkowice 4:2 (1:0) Stachura 45, Kitor 59, Łoha 67, Świst 71 – Wota 70, 73; Morawsko – Kaszyce 0:2 (0:1) Mac. Grabowski 41, Mat. Grabowski 60; Wólka Pełkińska - Gorzyce 5:0 (0:0) Halwa 53, 65, Słysz 70, Lipniarski 84, Skupień 87; Skołoszów - Pruchnik 5:0 (2:0) M. Buczkowski 2, Kiełbowicz 24, Świecarz 53, 57, 84.

Klasa O Krosno

Piłkarze LKS Skołyszyn niespodziewanie urwali punkt jednemu z kandydatów do czwartoligowego awansu. Gratulacje należą się gospodarzom tym większe, że po 3. minutach przegrywali 0:2.

LKS Skołyszyn – Start Rymanów 3:3 (2:2)
Bramki: Rachowicz 37, Labut 45+1-karny, Stój 78 - Grzegorz Gierlasiński 1, 68, P. Sajdak 3.

Skołyszyn: Bielamowicz - Kurczaba, Marszałek ż, Madejczyk, Konieczny (55 J. Kaszycki) – M. Zawisza (45+2 A. Walczyk ż), J. Zawisza, Rachowicz, Labut (77 Mazur), Sokulski (64 Warchoł) – Stój. Trener Szymon Cetnarowski.

Start: Shyshlou – Grzegorz Gierlasiński, Dul (78 D. Kowalski), Litarowicz, D. Baran (62 Szczurek) – Lukanzu, P. Sajdak, Walaszczyk, Wojtasik, Sęp (85 Radosław Nikody) – Macnar. Trener Kamil Walaszczyk.

Sędziował: Klamut (Zalesie). Widzów 200.

POZOSTAŁE WYNIKI: Jedlicze – Ustrzyki Dolne 1:2 (1:1) Dybuś 45 – Lipnitksiy 28, Śmierciak 67; Targowiska – Wiki Sanok 4:0 (0:0) H. Wilk 47, 84, Korzeniowski 90+1, 90+3; Kołaczyce – Czeluśnica 0:4 (0:1) Krakoś 35, Tłuściak 57, 85, Vlasov 67; Dukla – Czarni Jasło 1:2 (0:0) M. Mierzejewski 55 – Tragarz 68, Suszko 80; Besko – Grabownica 2:0 (1:0) K. Kijowski 23, J. Szybka 50; Odrzykoń – Mrukowa 0:1 (0:1) D. Bilski 40; Nienaszów pauza.

Klasa O Rzeszów
W derbach Doliny Strugu pomiędzy Błażowianką Błażowa, a Strugiem Tyczyn padł remis 2:2. Aż trzy, z czterech bramek padło w ostatnim kwadransie, a tyczynianie zdołali wyrównać wynik meczu w 95. minucie pomimo gry w “10”.

Do ciekawego starcia doszło również w Zgłobniu, gdzie do lidera przyjechał Włókniarz Rakszawa. Goście prowadzili już dwoma golami, ale ostatecznie Iskra przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 3:2, po golu w 94. minucie.

Błażowianka Błażowa - Strug Tyczyn 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Mendoń 9, 1:1 Róg-79-karny, 2:1 P. Kruła 83, 2:2 Bomba 90+5.

Strug: Bury - Góra (87 Rejowski), Mendoń, Zabawa, Pączek, Witkowski, Wrona, Prokop, Nieckarz (80 Bomba), Domino (69 Cholewa), Korbecki (80 Wojtanowski). Trener: Jacek Sowa.

Błażowianka: Jopek – M. Kruczek, Serwatka (46 Stanio), Róg, Fluda – Karnas, Makarski, Dobrzański, M. Kruła, Woźniak (90 Babiarz) - Grzebyk (46 P. Kruła). Trener: Konrad Bober.

Sędziował: Śliwa (Rzeszów).

POZOSTAŁE WYNIKI: Żołynia - Grodzisko Dln. 0:2 (0:1) Filip 20, Wnęk 54; Zaczernie – Jasionka 3:2 (0:1) K. Rączka 48, Guzior 58, 80 – Boczarski, sam.; Niechobrz – Sonina 4:1 (1:0) Matuszczak 31, 63, 69, Borowiec 79 - Słonina 62; Trzebownisko – Malawa 1:0 (0:0) Czyrek 78; Przybyszówka - Wólka Podleśna 7:0 (3:0) Sokal cztery, Kopeć, Chmiel, Tarczyński; Sokołów Młp. - Dąbrówki 2:0 (2:0) Walat 20, 29; Zgłobień - Rakszawa 3:2 (1:2) Kłeczek 34-karny, 49-karny, Kishchuk 90+4 – Kucharzyk 25, Krężel 30.

Klasa O Stalowa Wola
W meczu na szczycie Sokół Nisko w bardzo dobrym stylu wygrał z ŁKS-em. Dla lidera z Łowiska to dopiero pierwsze stracone punkty. Pogoń do przerwy prowadziła z Tanwią, ale po zmianie stron gra piłkarzy z Leżajska kompletnie się posypała. Już w pierwszej połowie ustalony został wynik pojedynku Stal Nowa Dęba - Stal Gorzyce. Drugi raz z rzędu pełną pulę zdobył Jeziorak.

Stal Nowa Dęba - Stal Gorzyce 2:2 (2:2)
Bramki: Stochmal 24, Dapollonio 44 - Ivankou 7, Świąder 43.

Nowa Dęba: Chamera - Gorzelany (65 Głód), Tęczar, Wilk, Dapollonio (84 Kaczmarski), Serafin, Amjad, Styka, Mokrzycki, Stochmal, Szalony. Trener Andrzej Majdański.

Gorzyce: Chara - Winiarski, Bernaś ż, Horajecki, Ferreira ż (84 Kowalczyk), Farian, Falasa, Filipiak, Machowski, Świąder ż, Ivankou. Trener Paweł Wtorek.

Sędziował Chmura.

POZOSTAŁE WYNIKI: Nisko - Łowisko 3:0 (1:0) Bednarz 20, Dziopak 76, Kelechi 89; Stale - Zdziary 0:3 (0:0) Łuczak 50, 76, Sobiło 55; Jarocin - Wola Zarczycka 2:4 (0:2) Drabik, Tarka - Florek dwie, Stańko, Bieniasz; Leżajsk - Wólka Tanewska 1:5 (1:0) Ciździel 16 - Bajek 55, 61, Fąfara 75, Kotuła 82, Kowal 86; Chwałowice - Kłyżów 3:1 (2:0) Maj dwie, Marcin Kurkiewicz - Bąk (karny); Jeżowe - Siarka II 1:4 (0:2) Chudzik - Kalamvokis dwie, Krzysztofek, Prusiński. Pauzowała Stal II Stalowa Wola.