Wisła Sandomierz nie wykorzystała karnego i przegrała z Chełmianką

dor
Podopieczni Jarosława Pacholarza tym razem przegrali z Chełmianką Chełm 0:1.
Podopieczni Jarosława Pacholarza tym razem przegrali z Chełmianką Chełm 0:1. archiwum klubu
Wisła Sandomierz przegrała w trzecioligowym meczu z Chełmianką Chełm 0:1. Gospodarze zmarnowali kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, między innymi rzut karny.

Wisła Sandomierz – Chełmianka Chełm 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Dawid Niewęgłowski 69.

Wisła: Drzymała – Korona (67. Siepierski), Wilk, Górski, Chorab (85. Beszczyński)- Ziółek, Mokrzycki, Nikanowycz, Juda (88. Drapsa), Jakóbczyk (70. Piechniak) – Michalski Ż (78. Tur).

Chełmianka: Drzewiecki – Kwiatkowski, Uliczny, Kotowicz (46. Wołos), Budzyński (46. Jakubowski Ż) – Kompanicki Ż, D. Niewęgłowski (87. Chudziutko), J. Niewęgłowski, Prytulak (72. Chariasz) – Maliszewski, Koszel Ż (64. Kowalczyk).

Sędziował: Grzegorz Jabłoński z Krakowa. Widzów: 700.

Kibice Wisły liczyli na to, że po pokonaniu Stali Rzeszów ich zespół wzbogaci się o drugi komplet punktów. I była ku temu okazja. W 30 minucie gospodarze mogli i powinni wyjść na prowadzenie. Po faulu na Mateuszu Michalskim arbiter podyktował rzut karny dla Wisły. Do piłki podszedł Damian Juda, ale jego uderzenie obronił bramkarz Chełmianki.

W 69 minucie goście wyszli na prowadzenie. Dawid Niewęgłowski dostał podanie w tempo, wyszedł sam na sam i takiej okazji nie zmarnował. Pokonał Patryka Drzymałę.

W końcówce Wisła miała trzy dobre okazje do wyrównania. Dwie miał Kacper Górski, jedną i Patryk Tur. Zabrakło jednak precyzji (nie trafili w bramkę). I z trzech punktów cieszyli się goście.

Materiał oryginalny: Wisła Sandomierz nie wykorzystała karnego i przegrała z Chełmianką - Echo Dnia Świętokrzyskie