Wiślacy w kadrze: Stępiński strzela Włochom, Guerrier na remis (WIDEO)

Jakub Podsiadło
Wilde-Donald Guerrier zagrał w meczu Haiti z Gujaną Francuską
Wilde-Donald Guerrier zagrał w meczu Haiti z Gujaną Francuską Anna Karczmarz / Gazeta Krakowska
Jeszcze przed ligową potyczką z Górnikiem Zabrze trójka zawodników Wisły Kraków wyjechała na zgrupowania reprezentacji narodowych. Reprezentacja Polski do lat 20 po raz drugi w ostatnim czasie pokonała Włochów, a na listę strzelców wpisał się Mariusz Stępiński. Wilde-Donald Guerrier i jego Haiti rozpoczęli eliminacje do kontynentalnego pucharu remisem z Gujaną Francuską.

Oprócz Mariusza Stępińskiego selekcjoner kadry do lat 20 zdecydował się powołać na dwumecz Turnieju Czterech Narodów innego piłkarza "Białej Gwiazdy", Alana Urygę. Obaj wiślacy znaleźli się w wyjściowej jedenastce reprezentacji prowadzonej przez Miłosza Stępińskiego na spotkanie z Włochami na Arenie Lublin. Na oczach ponad trzynastu tysięcy widzów młodzi Polacy drugi raz w trakcie turnieju pokonali "Azzurrich" - już w 3. minucie wrzutkę Zielińskiego z rzutu wolnego celną główką sfinalizował Mariusz Stępiński (wideo poniżej, akcja bramkowa od 11. minuty). Napastnik Wisły do spółki z Urygą rozegrał całe spotkanie, a młodzieżówka ostatecznie wygrała z piłkarzami z Półwyspu Apenińskiego 2:1 (1:0).

Po drugiej stronie Atlantyku ruszyły eliminacje do Pucharu Karaibów z udziałem reprezentacji Haiti i innego wiślaka - Wilde-Donalda Guerriera. Skrzydłowy "Białej Gwiazdy" odnotował pełne 90 minut w zremisowanym 2:2 (2:1) spotkaniu z Gujaną Francuską. Szansa na kolejny występ dla pomocnika nadarzy się w nocy z piątku na sobotę, kiedy Haitańczycy zmierzą się z aktualnym liderem grupy, Barbadosem. Młodzieżowy duet z reprezentacji do lat 20 ma przed sobą jeszcze jeden mecz Turnieju Czterech Narodów - w poniedziałek czeka ich rywalizacja z rówieśnikami ze Szwajcarii w tamtejszym Carouge.