Wypowiedzi zawodników Górnika po przegranej z Legią Warszawa

Damian Orł‚owicz
Podopieczni Roberta Warzychy przegrywali już z Legią Warszawa 1:3, ale wolą walki i zaangażowaniem bliscy byli zremisowania. Dwie bramki Pawła Olkowskiego to zbyt mało na prawdopodobnie przyszłego mistrza Polski. Zobacz co powiedzieli piłkarze Górnika po niedzielnej porażce w Zabrzu.

Łukasz Madej: Ostatnie dziesięć minut zamknęliśmy Legię na ich połowie. Ten mecz nam pokazał, że możemy walczyć jak równy z równym, z drużyną, która jest obecnie najlepsza w Polsce. Szkoda wyniku, aczkolwiek nasza gra była niezła. Jeśli wyeliminujemy błędy, to będziemy w stanie osiągać dobre rezultaty z takimi rywalami jak Legia. Nie przestraszyliśmy się ich, w takich spotkaniach trzeba grać mądrze. Są różne fazy meczu, raz w nich przeciwnicy dominowali, a w innych my. Legia była jednak o jedną bramkę lepsza.

Szymon Drewniak: Wyszło jak wyszło, ale kibice nie mają na pewno czego żałować. Oddaliśmy sto procent walki, z zaangażowaniem było podobnie. Bardzo nas to cieszy, jedyne co złe to ten wynik. Pod koniec pierwszej połowy wkradła się dekoncentracja, do 35. minuty graliśmy konsekwentnie, w odbiorze też. Były duże przestrzenie między nami, a Legia to zespół, który to wykorzystuje. Takiego Górnika w ostatnich minutach pewnie każdy kibic chciałby widzieć, taką wolę walki do ostatniej minuty.