Za waleczność punktów się nie przyznaje. Puszcza liderem grupy wschodniej 2. ligi

Maciej Malarz
Olimpia Elbląg - Puszcza Niepołomice
Olimpia Elbląg - Puszcza Niepołomice Michał Kalinowski
Po ciekawym i obfitującym w zwroty akcji meczu, Garbarnia Kraków przegrała u siebie z Puszczą Niepołomice 1:3. Przez większość spotkania gospodarze musieli grać w liczebnym osłabieniu, po ukaraniu bramkarza Widawskiego czerwoną kartką.

Początek spotkania wyraźnie należał do piłkarzy Garbarni, lecz jako pierwsi bramkę zdobyli niepołomiczanie, a konkretniej Paul, który wykorzystał błąd defensywy krakowian i wpakował głową piłkę do siatki.

Kilka minut później trener Motyka miał kolejne zmartwienie. Poza obrębem 16 metra taktycznie faulował Widawski, który chciał zatrzymać aktywnego w tym meczu Paula. Była to 14. minuta spotkania i nie dość, że Garbarnia przegrywała, to musiała radzić sobie bez jednego zawodnika.

Jednak podrażnieni piłkarze Garbarni ruszyli do odrabiania strat. Do wyrównania wyniku spotkania doszło w 28. minucie, kiedy to mniej więcej z okolicy 25 metra przymierzył Marcin Siedlarz, pakując idealnie piłkę do bramki bezradnie interweniującego Stępniowskiego. Trzeba przyznać, że gol był niezwykłej urody.

Parę minut później Siedlarz chciał ponownie zaskoczyć Stępniowskiego strzałem z dystansu, lecz tym razem z tego pojedynku górą wyszedł bramkarz gości. Garbarnia napierała na bramkę Puszczy, mimo liczebnego osłabienia. Puszcza swoje sytuacje również miała, lecz nie potrafiła ich udokumentować zdobyciem gola.

Do kluczowej sytuacji doszło w 63. minucie spotkania. Nowak z ponad 30 metrów oddał strzał, który nie powinien sprawić Szwiecowi żadnego kłopotu. Interwencja golkipera Garbarni była tragiczna w skutkach, piłka została wrzucona do siatki.

Ten gol zdecydowanie podłamał piłkarzy z Krakowa, którzy nie potrafili już realnie zagrozić Puszczy. Piłkarze trenera Wójtowicza w końcówce spotkania zadali jeszcze jeden cios, a konkretniej Lizak, który ładnym strzałem w róg pokonał Szwieca.

Garbarnia Kraków - Puszcza Niepołomice 1:3 (1:1)

0:1 Paul 13
1:1 Siedlarz 28
1:2 Nowak 63
1:3 Lizak 90

Sędziowali: Łukasz Sobiło oraz Jarosław Królikowski i Robert Ostaszewski (Lubin)

Żółte kartki: Zontek, Księżyc, Kałat, Mizia (wszyscy Puszcza)

Czerwona kartka: Widawski (Garbarnia, 14, taktyczny faul)

Widzów: 500

Garbarnia Kraków: Widawski - Byrski, Piszczek, Ryś, Kalemba (19 Stokłosa) Rado (19 Szwiec), Siedlarz, Uwakwe, Leszczak, Fedoruk (64 Kozieł), Nwachukwu

Puszcza Niepołomice: Stępniowski - Szymonik, Księżyc, Jurkowski, Zontek (59 Tarasek) Strózik (45 Rodin), Cholewiak, Kałat, Nowak, Paul (76 Lizak), Moskwik (78 Mizia)