Zajac ma konkurenta. Ladislav Rybansky wrócił do treningów

Przemysław Drewniak
Richard Zajac znowu ma konkurenta do gry między słupkami bramki Podbeskidzia
Richard Zajac znowu ma konkurenta do gry między słupkami bramki Podbeskidzia sylwester wojtas
Od poniedziałku z drużyną Leszka Ojrzyńskiego na pełnych obrotach trenuje już Ladislav Rybansky. Po kilku tygodniach przerwy spowodowanej urazem, słowacki bramkarz wrócił do zdrowia i jest gotowy do rywalizacji o miejsce między słupkami ze swoim rodakiem, Richardem Zajacem.

Od początku sezonu to Rybansky był podstawowym bramkarzem Podbeskidzia. Podczas gdy kontuzję leczył Zajac, 28-letni zawodnik wystąpił w pierwszych trzynastu meczach bielszczan w tym sezonie – dwunastu ligowych i jednym w Pucharze Polski. Sam nie był jednak w pełni zdrowy, bo w połowie sierpnia na jednym z treningów złamał palec, a później doskwierały mu także inne, drobniejsze urazy.

Po raz ostatni Rybansky wybiegł na boisko 20 października, gdy Podbeskidzie przegrało na wyjeździe z Cracovią (2:4). Niespełna miesiąc przerwy wystarczył mu, by wyleczyć wszystkie dolegliwości. Oznacza to, że po raz pierwszy w tym sezonie trener „Górali” będzie miał do dyspozycji wszystkich bramkarzy. Zajac prezentuje się jednak solidnie i jak na razie Leszek Ojrzyński nie ma przesłanek ku temu, by posadzić starszego ze Słowaków na ławce rezerwowych.