micz
Krzysztof Łokaj
Sokół Kolbuszowa Dolna przegrał drugie spotkanie z rzędu w 1 lidze kobiet. Przegrała również Resovia, która nie przywiozła punktów z Tarnowa.

Sokół Kolbuszowa Dolna - Czwórka Radom 1:5 (0:2)

Bramka dla Sokoła: Telega 56.

Sokół: Draus - Nowak, Paterak, Kaznecka, Gawrzoł , Wdowiak, Jednacz, Korab, Mucha, Telega, Szalony. Trener Tomasz Grabiec.

Mecz bardzo źle rozpoczął się dla “Sokółek”, bo już w 2. minucie radomianki objęły prowadzenie. W pierwszej części zespół gości zdobył jeszcze 1 bramkę, a drugą połowę rozpoczął tak jak pierwszą - zaraz na początku podwyższył na 3:0.

W 56. minucie bramkę dla miejscowych zdobyła Telega, ale to było wszystko, na co stać było w sobotę Sokoła. Czwórka natomiast dorzuciła jeszcze 2 bramki i ostatecznie wygrała bardzo pewnie.

Tarnovia - Resovia 5:4 (2:3)

Bramki dla Resovii: Bednarz 4 i 64, Kaput 13 i 21-karny.

Resovia: Barszcz - Dziura l, Bednarz l, Fluder (60 Marszał), Florek lll [82], Kaput l, Kurasz (68 Antos), Czyż, Kaczmar (80 Mroczka), Łach, Michalska. trener Paweł Szurgociński.

Nie udała się rzeszowiankom wyprawa do Tarnowa choć początek meczu wcale tego nie zapowiadał. Podopieczne trenera Pawła Szurgocińskiego prowadziły już 2:0, ale tarnowianki się nie poddały i ambitnie goniły wynik.

- Pierwsza połowa była dosyć wyrównana - podsumował kierownik Resovii, Zbigniew Bednarz.

Niestety dla Resovii w drugiej połowie gospodynie odwróciły losy tego spotkania, a decydujący cios zadały, gdy rzeszowianki grały w “dziesiątkę” po czerwonej kartce dla Florek.

- Szkoda, bo nie zagraliśmy wcale złego meczu. Nie pamiętam też, kiedy strzeliliśmy tyle bramek i przegraliśmy mecz - podsumował Zbigniew Bednarz.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani