2 liga. ZAPIS RELACJI LIVE. Stal Stalowa Wola ograła Stal Rzeszów w derbach Podkarpacia

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W środę 17 czerwca Stal Stalowa Wola rozegra czwarte i ostatnie w tym sezonie drugiej ligi derby Podkarpacia. Czy po raz pierwszy uda jej się wygrać? Przeciwnikiem będzie Stal Rzeszów. Początek meczu o godzinie 17, około 16:40 zaczniemy tutaj RELACJĘ LIVE.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów 3:0 (1:0)
Bramka:
Michał Fidziukiewicz 28, 72, Bartłomiej Ciepiela 80.
Żółta kartka: Bartłomiej Ciepiela 84 - Artur Pląskowski 43, 61, Marcel Kotwica 52, 63, Łukasz Góra 79.
Czerwona kartka: Artur Pląskowski 61, Marcel Kotwica 63.
Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz - Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka - Jopek (78. Szifer), Stelmach, Waszkiewicz (76. Kiercz), Michał Płonka (67. Chromiński) - Śpiewak (58. Ciepiela), Fidziukiewicz
Stal Rzeszów: Kaczorowski - Trznadel (69. Sierant), Sylwestrzak, Góra, Głowacki - Mozler, Kotwica, Kłos (82. Szczepanek), Michalik - Reiman, Pląskowski.
Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

90'

KONIEC MECZU! Stal Stalowa Wola wygrywa derby Podkarpacia! Za chwilkę na naszym portalu galeria zdjęć i relacja pomeczowa, zapraszamy!

89'

Niedokładny strzał Szifera sprzed pola karnego.

87'

Niedokładny strzał Rejmana z dystansu.

85'

Fidziukiewicz oddał strzał na bramkę, ale za lekki by pokonać bramkarza.

84'

Najpierw bardzo dobra okazja dla Stali, ale Ciepiela nie dał rady z bliskiej odległości pokonać bramkarza. Następnie faulował rywala taktycznie i dostał żółtą kartkę.

82'

Zmiana w Stali Rzeszów, Szczepanek za Kłosa.

80'

GOOOL! Bartłomiej Ciepiela oddał strzał z linii szesnastego metra po długim rogu i pokonał bramkarza!

79'

Łukasz Góra dostał żółtą kartkę.

78'

Filip Szifer wchodzi za Szymona Jopka

76'

Krzysztof Kiercz zmienia Adama Waszkiewicza.

74'

Kolejna świetna okazja Fidziukiewicza, ale tym razem przegrał sytuację sam na sam.

72'
GOOOL! Michał Fidziukiewicz podwaja prowadzenie Stali Stalowa Wola! Po rzucie wolnym piłka spadła pod nogi Szymona Jopka, ten zagrał do swojego kolegi górną piłkę, a on wpakował ją głową do bramki! 2:0!

70'

Dobra okazja gospodarzy! Po podaniu Fidziukiewicza Chromiński był blisko bramki rywala, ale zamiast uderzać starał się jeszcze dogrywać do środka i obrońcy gości wybili piłkę.

69'

Damian Sierant zmienia Wojciecha Trznadla.

68'

Wojciech Reiman oddał strzał z rzutu wolnego, ale piłka minęła bramkę.

67'

Dominik Chromiński wchodzi na boisko za Michała Płonkę.

65'

Michał Fidziukiewicz trafił do bramki rywali, ale w momencie podania od Szymona Jopka był na pozycji spalonej według sędziego. Gola nie ma.

63'

Czerona kartka dla Marcela Kotwicy! Druga żółta kartka za faul w środkowej strefie boiska i goście grają w dziewiątkę!

61'

Czerwona kartka dla Artura Pląskowskiego! Zawodnik z Rzeszowa dostał drugą żółtą i czerwoną kartkę za faul na Przemysławie Stelmachu!

60'

Stal Rzeszów dłużej utrzymuje się przy piłce w ostatnich minutach.

58'

Bartłomiej Ciepiela wchodzi za Kacpra Śpiewaka.

58'

Groźny strzał Kłosa mija jednak bramkę Stali Stalowa Wola.

56'

Mozler faulował Jopka pod polem karnym gospodarzy.

55'

Trznadel wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, ale tam powstrzymali go obrońcy Stali Stalowa Wola.

54'

Szymon Jopek oddał strzał na bramkę gości z narożnika pola karnego, ale był on niecelny.

53'

Głowacki oddał strzał z dystansu, ale spokojnie piłkę złapał Pietrzkiewicz.

52'

Żółta kartka dla Marcela Kotwicy za faul na Szymonie Jopku.

52'

Michał Fidziukiewicz oddał strzał z ostrego kąta, a piłka poleciała... w aut.

51'

Niezła wrzutka Bartosza Sobotki w pole karne gości, ale tam na spalonym był Kacper Śpiewak.

49'

Faul w ataku w wykonaniu Michała Płonki.

48'

Stal Rzeszów zaatakowała prawą stroną, ale dobrze interweniowali obrońcy gospodarzy.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu.

45'

Głowacki próbował uderzać sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

43'

Artur Pląskowski zaatakował Dawida Pietrzkiewicza, który miał piłkę w rękach. Sędzia dopatrzył się faulu i pokazał zawodnikowi Stali Rzeszów żółtą kartkę.

42'

Było blisko wyrównania! Pląskowski uderzy sprzed pola karnego, a piłka odbiła się od słupka!

40'

Strzał głową Głowackiego, ale Pietrzekiewicz spokojnie łapie piłkę.

39'

Tym razem uderzał Mroziński, ale również został zablokowany.

38'

Śpiewak dostał piłkę w polu karnym Stali Rzeszów, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

36'

Długie zagranie Witasika z głębi pola pod pole karne gości, ale futbolówka wyszła na aut bramkowy.

35'

Michał Płonka oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

34'

Witasik starał się dośrodkować z prawej strony boiska w pole karne gości, ale piłka wyszła za linię końcową boiska.

33'

Sobotka dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne rywali, ale ci wybili piłkę.

31'

Reiman oddał strzał z rzutu wolnego ale trafił prosto w mur. Później Pląskowski starał się wymusić rzut karny, ale sędzia nie dał się nabrać na próbę wymuszenia faulu.

30'

Mroziński faulował Reimana na połowie Stali Stalowa Wola.

28'

GOOOL! Waszkiewicz dośrodkował z prawej strony w pole karne, piłka trafiła do Fidziukiewicza, ten przyjął ją sobie będąc tyłem do bramki, uderzył i pokonał bramkarza! 1:0!

27'

Długa piłka z głębi pola w kierunku Fidziukiewicza, ale ten nie doszedł do futbolówki.

26'

Sylwestrzak dośrodkował w pole karne Stali Stalowa Wola, ale tam dobrze interweniował Witasik.

25'

Okres dużej przewagi Stali Rzeszów. Teraz głową uderzał Góra po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka minęła bramkę gospodarzy.

24'

Znów blisko gola dla gości! Po dośrodkowaniu Michalika z prawej strony Witasik o mało nie wpakował piłki do własnej bramki!

22'

Pietrzkiewicz ratuje Stal Stalową Wolę! Po świetnym prostopadłym podaniu od Kłosa Michalik ze Stali Rzeszów wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale ten świetnie interweniował.

21'

Faul w ataku w wykonaniu Sylwestrzaka.

20'

Dobra akcja Kacpra Śpiewaka! Przed polem karnym Stali Rzeszów poradził sobie z dwoma rywalami, ale ostatecznie oddał niecelny strzał.

19'

Dużo fauli oglądamy na początku meczu. Tym razem sędzia gwizdnął po tym, jak przewrócony w środkowej strefie boiska był Reiman.

18'

Pląskowski oddał strzał przewrotką na bramkę Stali Stalowa Wola, ale sędzia dopatrzył się zbyt wysoko podniesionej nogi w jego wykonaniu.

17'

Adam Waszkiewicz faulował Wiktora Kłosa na prawej stronie boiska.

15'

Fidziukiewicz starał się zaatakować prawą stroną boiska, ale został powstrzymany przez obrońcę.

13'

Wojciech Reiman oddał strzał z dystansu z rzutu wolnego na bramkę Dawida Pietrzkiewicza, ale piłka wyraźnie minęła bramkę.

11'

Piotr Witasik starał się oddać strzał głową, ale nie trafił czysto w piłkę.

9'

Piotr Mroziński zablokował na lewej stronie boiska Wiktora Kłosa

8'

Tym razem wrzutka z rzutu rożnego w pole karne Stali Stalowa Wola, ale jeden z piłkarzy wybił piłkę.

7'

Szymon Jarosz oddał strzał głową na bramkę gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale piłka wyraźnie minęła bramkę.

6'

Reiman dośrodkował w pole karne Stali Stalowa Wola, ale tam faulowany przez Pląskowskiego był Jarosz.

5'

Piotr Mroziński dośrodkował z rzutu rożnego, ale zrobił to niedokładnie.

4'

Niezła wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Stali Rzeszów w wykonaniu Bartosza Sobotki, ale piłka została wybita przez gości.

2'

Próba prostopadłego podania w pole karne gospodarzy, ale piłkarz Stali Rzeszów nie doszedł do piłki.

1'

Arbiter, pan Marcin Szrek z Kielc dał znak i mecz zaczęli goście z Rzeszowa. Zaczynamy derby!

16:59
Oba kluby już zameldowały się na murawie. Za chwilkę zaczniemy spotkanie. Warto dodać, że sędzią technicznym jest dziś znany z boisk ekstraklasowych Mariusz Złotek

***

Trzykrotnie do tej pory Stal Stalowa Wola w sezonie 2019/2020 rozgrywała mecze derbowe z przeciwnikami z województwa podkarpackiego. Z Resovią Rzeszów dwukrotnie przegrywała - najpierw na inaugurację rozgrywek 1:3 na Izo Arenie W Boguchwale, a następnie 2:3 w rewanżu. Ze Stalą Rzeszów w rundzie jesiennej także nie zdołała zdobyć ani jednego punktu i przegrała mecz z nią 1:2.

Teraz podopieczni trenera Szymona Szydełki będą mieli okazję do tego, by zgarnąć pierwszy derbowy komplet punktów w tym sezonie i jest on im niezwykle wręcz potrzebny.

Po porażce 1:2 ze Skrą Częstochowa w poprzedniej serii spotkań i wobec wyników w innych spotkaniach, strata zielono-czarnych do bezpiecznego miejsca w tabeli nieco się powiększyła i teraz wynosi trzy punkty. To wciąż jest bardzo niewiele, a biorąc pod uwagę, że do rozegrania pozostało jeszcze dziewięć spotkań, to przy regularnym zdobywaniu punktów, Stal może mieć duże szanse na pozostanie w drugiej lidze na kolejny sezon.

- Wiedzieliśmy, jak ważny jest ten mecz i bardzo nam zależało na korzystnym wyniku. Niestety daliśmy ciała i musimy z tym żyć. Musimy zrobić wszystko, żeby się podnieść. Co z tego, że gramy dobrze i fajnie dla oka w piłkę, skoro nic z tego nie mamy. Mam bardzo duże pretensje o to, jak traciliśmy gole, bo obie akcje były do przerwania. Żałuję też, że przed stratą gola nie udało nam się wykorzystać dwóch dogodnych sytuacji - mówił po meczu ze Skrą Częstochowa Szymon Szydełko.

Przed porażką z rywalem z Górnego Śląska Stal zaliczyła bardzo dobrą serię sześciu kolejnych meczów bez porażki. Nieźle też wyglądali podopieczni trenera Szydełki w meczach po wznowieniu gry po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, zwłaszcza pod względem kondycyjnym, o czy najlepiej świadczy fakt dwukrotnego odwrócenia losów spotkania w doliczonym czasie gry do drugiej połowy. Łącznie w trzech meczach "Stalówka" zdobyła cztery punkty - oprócz porażki ze Skrą zanotowała remis z Olimpią Elbląg (2:2) i zwycięstwo nad Górnikiem Łęczna (2:1).

Stal Rzeszów w tym samym czasie prezentowała się dość podobnie. Pod wodzą nowego trenera, Marcina Wołowca (wespół z nim w klubie pracuje Krzysztof Łętocha, który kiedyś pracował w Stali Stalowa Wola), beniaminek drugiej ligi najpierw rozbił w Toruniu Elanę ogrywając ją 4:1, następnie bezbramkowo zremisował z Widzewem Łódź u siebie, a na koniec przegrał 2:3 z GKS Katowice. Podobnie jak klub ze Stalowej Woli zdobył więc cztery punkty.

Nieco lepiej punktował jednak w pierwszej części sezonu. Ogólnie bowiem Stal Rzeszów ma na swoim koncie 34 punkty i zajmuje w tabeli drugiej ligi miejsce dziewiąte. To o sześć więcej od 16. Stali Stalowa Wola.

Mecz derbowy z imienniczką z Rzeszowa będzie dla Stali Stalowa Wola ostatnim, który rozegra przy pustych trybunach stadionu przy ulicy Hutniczej 15. Decyzją polskiego rządu bowiem od 19 czerwca trybuny na stadionach w Polsce będą mogły być zajmowane przez kibiców w 25%. Pierwsza okazja do tego, by móc znów obejrzeć zawodników swojego klubu w akcji przyjdzie więc już w sobotę 20 czerwca. Wówczas przeciwnikiem zielono-czarnych będą piłkarze Legionovii Legionowo, także znajdujący się w strefie spadkowej. Ogółem Stal czeka siedem takich spotkań.

W przypadku pojedynku ze Stalą Rzeszów stalowowolscy kibice będą jednak zmuszeni uzbroić się jeszcze w nieco cierpliwości. Mecz ten odbędzie się bez udziału publiczności, ale transmisję z niego przeprowadzi platforma tvcom.pl - aby obejrzeć spotkanie należy jednak uiścić opłatę 14 złotych. Zupełnie za darmo będzie mogli natomiast Państwo śledzić relację live na naszej stronie internetowej: www.echodnia.eu/sport.