3 liga (grupa 3). Lechia Zielona Góra - MKS Kluczbork 0:1

Paweł Sładek
To nie pierwszy raz, gdy Marcin Przybylski strzelił zwycięskiego gola w 90. minucie. Paweł Sładek
Zwycięska inauguracja MKS-u Kluczbork nad Lechią Zielona Góra. Mimo wielu okazji z obu stron, w tym spotkaniu padła tylko jedna bramka – dla MKS-u w 90. minucie.

W 1. kolejce 3 ligi 3 grupy spotkały się dwie silne drużyny, choć trudno nie odnieść wrażenia, że to przyjezdni z Opolszczyzny byli stroną dominującą w tym meczu, szczególnie po zmianie stron. Swoich szans na strzelenie gola szukali m.in. Patryk Tuszyński, Dominik Lewandowski, Marcin Przybylski i znalazł ją ostatni z ww. wymienionych. Nim to się jednak stało, na zegarze wybiła 90. minuta rywalizacji.

Obie ekipy wcześniej „poczęstowały się” strzałem w poprzeczkę. Po stronie drużyny gospodarzy szczęścia szukał Przemysław Nycan, który zresztą był najgroźniejszym zawodnikiem ekipy Andrzeja Sawickiego. Takim samym efektem zakończyło się uderzenie Tuszyńskiego.

Gdy jednak piłka leciała w światło bramki, znakomicie interweniowali bramkarze. Dariusz Szczerbal popisał się m.in. w 13. minucie, gdy ofiarnie rzucił się pod nogi Mateusza Zientarskiego, prokurując żółtą kartkę dla napastnika Lechii. Vis a vis Szczerbala miał jeszcze więcej pracy, ale ze swoich obowiązków wywiązywał się bez zarzutu, kapitulując dopiero w ostatnich minutach spotkania.

Kolejny sprawdzian podopiecznych Łukasza Ganowicza odbędzie się za tydzień (12 sierpnia) o godz. 17:00. Rywalem biało-niebieskich będzie beniaminek: Odra Bytom Odrzański. Drużyna z lubuskiego w pierwszym spotkaniu uległa LKS-owi Goczałkowice Zdrój 0:2.

Lechia Zielona Góra – MKS Kluczbork 0:1 (0:0)
Bramka: Przybylski – 90.
MKS: Szczerbal – Paszkowski, Wiszniowski, Lechowicz, Nowak, Neison (90. Zawada), Płonka, Napora, D. Lewandowski (68. Włodarczyk), Przybylski (90+2. Wienczek), Tuszyński
Żółte kartki (MKS): D. Lewandowski, Przybylski