3. liga lubelsko-podkarpacka. Remis Motoru Lublin z Karpatami Krosno

Marcin Trzyna
Jakub Hereta/Polskapresse
W meczu 32. kolejki 3. ligi lubelsko-podkarpackiej, Motor Lublin zremisował na własnym obiekcie z Karpatami Krosno 2:2. Bramki dla Motoru zdobyli Kamil Stachyra i Piotr Piekarski. Natomiast gole dla Karpat strzelili Dariusz Kantor i Mateusz Kolbusz.

Po 31 kolejkach Karpaty z dorobkiem 68 punktów zajmowały pozycję lidera 3. ligi lubelsko-podkarpackiej. Stal Rzeszów uzbierała 2 punkty mniej, natomiast Motor Lublin i Resovia zajmowały kolejne miejsca z dorobkiem 63 punktów. Pojedynek Motoru Lublin z Karpatami Krosno zapowiadał się na najciekawsze spotkanie 32. kolejki, a może i całej rundy wiosennej.

Lublinianie objęli prowadzenie w 23. minucie spotkania. Składna akcja zakończyła się skutecznym trafieniem z około 12 metrów Kamila Stachyry. Prowadzenie w drugiej części spotkania podwyższył Piotr Piekarski. W 53. minucie zawodnik Motoru zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów, piłka, ku uciesze gospodarzy, zatrzepotała w bramce gości.

Odpowiedź krośnian na stratę drugiej bramki była bardzo szybka. Kilka minut później Kamil Walaszczyk dograł do Dariusza Kantora, a ten trafił do bramki Motoru. Wcześniej jednak arbiter odgwizdał spalonego Walaszczyka i gol nie został uznany. Chwilę później sytuacja się powtórzyła, Walaszczyk znów podał do Kantora, a ten skutecznie umieścił piłkę w siatce. Karpaty długo nie potrafiły zdobyć wyrównującej bramki, ale w doliczonym czasie gry Mateusz Kolbusz zdobył gola na 2:2. Piłkę z rzutu wolnego uderzał Kapuściński, ta odbiła się od poprzeczki i skuteczną dobitką popisał się 18-letni Kolbusz.

Dwa ostatnie mecze dla Karpat Krosno będą teoretycznie łatwiejsze. Krośnianie zmierzą się na własnym stadionie ze Stalą Kraśnik, która zajmuje 16. miejsce w tabeli i na wyjeździe z Hetmanem Żółkiewką, który plasuje się na 15. pozycji.

Motor Lublin - Karpaty Krosno 2:2