3 liga piłkarska. Ślęza Wrocław - Stal Brzeg 2-3

Łukasz Baliński
Stal wygrała niezwykle ważny mecz.
Stal wygrała niezwykle ważny mecz. Oliwer Kubus
Po dramatycznej końcówce brzeżanie pokonali Ślęzę. Trzy punkty zapewnił Marcin Nowacki. Dzięki temu brzeżanie wrócili na fotel lidera w 3 lidze

Niedzielny pojedynek Ślęzy ze Stalą kończył pierwszą wiosenną kolejkę w 3 lidze i już przed spotkaniem było wiadomo, że obie drużyny mają szansę zrównać się punktami z liderującą dotąd Skrą Częstochowa. Ta przegrała bowiem z rezerwami Miedzi i nie powiększyła swojego dorobku. Warunkiem była wygrana jednej z drużyn.

- To było wyrównane, zacięte spotkanie dwóch drużyn, które dysponują podobnym potencjałem, na co zresztą wskazuje tabela - mówił Krystian Pikaus, trener Stali. - To była jednak też pewna niewiadoma, bo pierwszy mecz po przerwie zimowej, a do tego spotkanie rozgrywane na sztucznej, trochę wąskiej murawie. Musieliśmy się do tego przyzwyczaić, ale po 15 minutach graliśmy już swoją piłkę i stworzyliśmy sobie więcej sytuacji.

Na bramkę kibice czekali jednak ponad pół godziny, a autorem trafienia dla Stali był sprowadzony tuż przed wiosenną rundą Damian Celuch. Niestety, gospodarze szybko odpowiedzieli i do przerwy był remis.

Po zmianie stron sytuacja powtórzyła się: gol dla Stali i odpowiedź Ślęzy. - Jestem trochę zły, bo znowu nie przetrwaliśmy tych kluczowych pięciu minut - dodawał trener Pikaus.

Gdy wydawało się, że żadna z drużyn nie wykorzysta potknięcia Skry, brzeżanie jeszcze raz się poderwali. W piątej minucie doliczonego czasu gry wprowadzony na boisko Aleksander Januszkiewicz w swoim stylu szarpnął skrzydłem i mocno dośrodkował, a obrońca Ślęzy zatrzymał piłkę ręką. - Ręka była, ale sędzia podjął odważną decyzję odgwizdując rzut karny w doliczonym czasie przeciwko gospodarzom - ocenił szkoleniowiec Stali.

Pewnym egzekutorem „11” był Marcin Nowacki, dla którego było to już 10. trafienie w sezonie.

Ślęza Wrocław - Stal Brzeg 2-3 (1-1)
Bramki: 0-1 Celuch - 39., 1-1 Stempin - 42., 1-2 Bronisławski - 80, 2-2 Firlej - 85., 2-3 Nowacki - 90. (karny).
Ślęza: Ziarko -Stempin (58. Jarczak), Repski (78. Matusik), Mańkowski, Firlej - Kluzek (60.Traczyk), Molski, Łątka, Wdowiak - Niewiadomski, Muszyński (90. Jakóbczyk). Trener Grzegorz Kowalski.
Stal: Stitou - Żmuda, Sikorski, Kochański, Jurek - Maj (65. Szymkowiak), Celuch (80. Lipiński), Nowacki, Zalewski, Gajda (80. Januszkiewicz) - Bronisławski. Trener Krystian Pikaus.

Pozostałe wyniki: Ruch Zdzieszowice - Falubaz Zielona Góra 3-0, Stal Bielsko-Biała - Polonia Głubczyce 2-1, Lechia Dzierżoniów - Zagłębie II Lubin 1-4, KS Polkowice - Unia Turza Śląska 6-0, Miedź II Legnica - Skra Częstochowa 3-1. Mecze: Górnik II Zabrze - Piast Żmigród, Pniówek Pawłowice - Gwarek Tarnowskie Góry, Rekord Bielsko-Biała - Stilon Gorzów Wlkp. zostały przełożone.

Materiał oryginalny: 3 liga piłkarska. Ślęza Wrocław - Stal Brzeg 2-3 - Nowa Trybuna Opolska