3 liga piłkarska. Wygrana Stali Brzeg

Marcin Sagan
Zdobywca drugiej bramki dla Stali Michał Sikorski.
Zdobywca drugiej bramki dla Stali Michał Sikorski. Oliwer Kubus
Podopieczni trenera Krystiana Pikausa wygrali na własnym stadionie z Lechią Dzierżoniów 3-1.

Gospodarze przystępowali do tego meczu po dwóch porażkach w meczach wyjazdowych z KS-em Polkowice i Ruchem Zdzieszowice, a jednocześnie z mianem zdecydowanego faworyta, a taka „łatka” po dwóch przegranych nie jest łatwa.

Stalowcy poradzili sobie jednak, a dzięki zwycięstwu utrzymali się na pozycji lidera. Początek spotkania należał do gospodarzy. Kilka razu zagrozili bramce Lechii, a na prowadzenie wyszli w 23. min. Dawid Lipiński powalczył o piłkę i podał ją do Marcina Nowackiego, a ten pięknym strzałem zza pola karnego skierował ją do siatki.

Zespół z Dzierżoniowa szybko wyrównał. W zamieszaniu w polu karnym Stali sędzia doparzył się faulu, a jedenastkę na gola zamienił Marcin Buryło. Odpowiedź Stali mogła być bardzo szybka, ale strzał Nowackiego z rzutu wolnego obronił golkiper przyjezdnych Dominik Spaleniak.

W 35. min mieliśmy zmianę w bramce Stali i miejsce kontuzjowanego Amina Stitou zajął 18-letni Piotr Szermach, dla którego był to debiut w 3 lidze. Początek miał dość nerwowy, ale potem było już znacznie lepiej, a w końcówce meczu przy stanie 2-1 dwoma świetnymi interwencjami ratował nasz zespół.

Drugi gol dla brzeżan padł tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu Tomasza Gajdy z rzutu rożnego z bliska do siatki trafił stoper Michał Sikorski. Kilka minut wcześniej niewiele do szczęścia zabrakło Dominikowi Bronisławskiemu, który po mocnym strzale trafił w poprzeczkę, a dobitkę Wojciecha Jurka obronił Spaleniak.

W drugiej połowie toczony na grząskim boisku mecz był już mniej ciekawy. Gorąco pod bramką Lechii zrobiło się w 77. min za sprawą Bronisławskiego. Jego strzał obronił jednak Spaleniak. Potem w krótkim odstępie czasu mieliśmy dwie wspomniane świetne interwencje Szermacha. Wynik meczu ustalił samobójczym strzałem Damian Korkuś, a duża była przy tej bramce zasługa Jurka, który wrzucał piłkę z prawej strony w pole karne.

Stal Brzeg - Lechia Dzierżoniów 3-1 (2-1)

1-0 Nowacki - 23., 1-1 Buryło - 29. (karny), 2-1 Sikorski - 45., 3-1 Korkuś - 84. (samobójcza)
Stal: Stitou (35. Szermach) - Jurek, Sikorski, Pożarycki, Żmuda - Gajda, Maj, Kolanko (83. Kulczycki), Nowacki (88. Mencel), Bronisławski - Lipiński (70. Szymkowiak). Trener Krystian Pikaus.
Lechia: Spaleniak - Słonecki (70. Pałys), Barski, Korkuś (85. Rzeczycki), Paszkowski - Szydziak, Domaradzki, Pietkiewicz, Buryło, Tomaszewski (56. Krupnik) - Niedojad. Trener Zbigniew Soczewski.
Sędziował Robert Kowalczyk (Częstochowa). Żółte kartki: Żmuda - Tomaszewski, Krupnik. Widzów 450.

Kamil Glik o wygranej z Armenią

Materiał oryginalny: 3 liga piłkarska. Wygrana Stali Brzeg - Nowa Trybuna Opolska