Damian Wiśniewski
Star Starachowice - Siarka Tarnobrzeg 1:0 w meczu trzeciej ligi. Więcej zdjęć na kolejnych slajdach >>>Marcin Słoka
W rozegranym w Ożarowie meczu trzeciej kolejki grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Star Starachowice pokonał 1:0 Siarkę Tarnobrzeg.

Star Starachowice - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (0:0)
Bramka:
Michał Wcisło 46.
Star: Lipiec - Majdanewycz (62. Styczyński), Jagiełło, Bracik, Stefański - Puton, Duda - Wcisło, Handzlik (62. Ambrozik), Kot (62. Mikos) - Śliwiński
Siarka: Zoch - Woś (60. Bieniarz), Bierzało, Wicki, Sulkowski (72. Kalamvokis), Kaliniec, Kumorek (60. P. Lisowski), Feret, Cichocki (60. Prusiński), Krzysztofek (67. D. Lisowski), Orlik.
Żółte kartki: Feret, Sulkowski, Woś (Siarka)

Do przerwy na boisku utrzymywał się bezbramkowy remis, ale już na początku drugiej połowy beniaminek objął prowadzenie. Bramkarza Siarki, Hieronima Zocha, pokonał Michał Wcisło i zrobiło się 1:0 dla Staru. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a najbliżej tego, by doprowadzić do remisu Lisowski, który w 74. minucie gry trafił w poprzeczkę.

Dla zespołu ze Starachowic była to pierwsza wygrana w trzecim meczu sezonu 2023/2024. Wcześniej beniaminek tych rozgrywek zremisował 1:1 z Podhalem Nowy Targ i przegrał 0:1 ze Świdniczanką Świdnik. W tabeli ligowej zajmuje aktualnie dziwiąte miejsce.

Siarka natomiast doznała pierwszej porażki. W poprzedniej serii gier tarnobrzeżanie ograli 3:2 Czarnych Połaniec, a pierwszej kolejce pauzowali - z powodu złego stanu murawy w Tarnobrzegu ich mecz z Sokołem Sieniawa został odwołany (nowy termin nie jest jeszcze znany). W tabeli ligowej Siarka jest na miejscu jedenastym.

W następnej kolejce Star czeka derbowe spotkanie z Czarnymi w Połaniec (początek o godzinie 18), a Siarkę derby z Karpatami Krosno (start o godzinie 17). Oba spotkania odbędą się 23 sierpnia.