kostek
Texom Sokół Sieniawa walczył dzielnie, ale punktów w meczu z KSZO nie zdobył.
Texom Sokół Sieniawa walczył dzielnie, ale punktów w meczu z KSZO nie zdobył. Grzegorz Kostka
Sokół mecz rozpoczął znakomicie, niestety w drugiej połowie do głosu doszli goście z Ostrowca i zdobyli trzy bramki, zapewniając sobie zwycięstwo, a miejscowi na pierwsze zwycięstwo muszą jeszcze poczekać.

W pierwszej połowie kibice na nudę narzekać nie mogli. Obie drużyny nastawi się na ofensywę, dzięki czemu często gościły w polu karnym. Sokół mecz rozpoczął w imponującym stylu. Już pierwsza akcja przyniosła gospodarzom prowadzenie. Paweł Oziębło wyłożył piłkę w polu karnym do Sebastiana Kwaczreliszwili, a ten wpakował ją do siatki. W odpowiedzi strzelał Franciszek Lipka, ale Artur Sip był na posterunku. Z drugiej strony dobrą okazję zmarnował Mikołaj Jeż. Chwilę później powinna być 1:1, ale Mężyk nie trafił w bramkę z 5 metrów. Sokół również mógł pokusić się o gola, lecz wspomniany już Kwaczreliszwili trafił w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się źle dla miejscowych. KSZO szybko doprowadziło do wyrównania po strzale Bartosza Zimnickiego. Przyjezdni po golu wyrównującym przycisnęli, jednak Sokół mądrze się bronił aż do 69 minuty, kiedy to bramkarz Sokoła sfaulował w polu karnym Pawła Zdyba, rzut karny na gola zamienił Michał Nawrot. Wynik spotkania ustalił Kacper Żebrowski, który tuż po wejściu na boisko dostał piłkę od Dominika Pisarka, po czym ograł obrócę i pokonał Artura Sipa. Gospodarze w drugiej połowie nie stworzyli sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola.

Texom Sokół Sieniawa — KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Kwaczreliszwili 3, 1:1 Zimnicki 52, 1:2 Nawrot 70-karny, 1:3 Żebrowski 90.

Sokół: Sip ż — Kaczor, Skała (63 Kiełb), Persak ż, Mróz ż (80 Roga) — Ptasznik, Więckowski, Jeż ż (69 Frydrych), Kiełbasa (80 Cygan), Oziębło — Kwaczreliszwili. Trener Arkadiusz Baran.

KSZO: Kot – Jarzynka (46 Orlik ż), Mazurek II (59 Pisarek), Zimnicki (85 Żebrowski), Brągiel, Mężyk ż, Nawrot, Domagała, Kołoczek, Szynka (46 Zdyb), Lipka. Trener Marcin Popławski.