Karol Pieniążek
Pewne zwycięstwo Stali II Rzeszów.
Pewne zwycięstwo Stali II Rzeszów. Michał Czajka
W samo południe w ramach 24. kolejki Stal II Rzeszów pewnie pokonała ostatnią w ligowej tabeli Wólczankę 3:1. Całe spotkanie przebiegało pod kontrolą “biało-niebieskich” i śmiało można powiedzieć, że ten wynik to zdecydowanie najniższy wymiar kary jaki spotkał zespół z Wólki Pełkińskiej.

Stal rozpoczęła z wysokiego C i już w 2. minucie wynik spotkania otworzył 17-letni Szymon Kądziołka, który płaskim strzałem z dystansu nie dał szans golkiperowi gości. Rzeszowianie po pierwszym kwadransie powinni prowadzić już różnicą kilku bramek, lecz w dobrych sytuacjach mylili się Manolo, czy Opalski, który chybił będąc w sytuacji sam na sam.

“Stalowcom” udało się jednak jeszcze przed przerwą złamać defensywę Wólczanki, a najlepiej po stałym fragmencie w polu karnym odnalazł się Ingo Evertz pakując piłkę głową do bramki.

W drugiej części nadzieję w szeregi gości wlał Podolak, który wykorzystał błąd Marcina Kaczora, co sprawiło, że na 30 minut przed końcem Wólczanka złapała kontakt. Radość gości z Wólki Pełkińskiej nie trwała jednak długo, bo 5. minut później kapitalnym strzałem z rzutu wolnego w samo okienko popisał się Łysiak ustalając wynik meczu.

Stal II Rzeszów - Wólczanka Wólka Pełkińska 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Kądziołka 2, 2:0 Evertz 33, 2:1 Podolak 62, 3:1 Łysiak 68.

Stal II: Bieszczad – Evertz (74 Mazur), Guedes (46 Piotrowski), Kaczor ż, Ofiara, Lorek (65 Souto), Kądziołka, Łysiak, Opalski (65 Stankowski), Hałucha (46 Łyczko), Manolo (65 Pieniążek). Trener: Sławomir Szeliga.

Wólczanka: Świder - Valihura cz [92], Kurdybacha (60 Gliniany), Błonarowicz, Walat, Kloc, Roga, Olejarka (27 Cisek), Mendez, Banguero (46 Kapusta), Podolak ż. Trener: Daniel Zielenkiewicz ż.

Sędziował: Sondej (Rzeszów). Widzów: 70.