Miłosz Bieniaszewski
Rzemieślnik Pilzno musiał się zadowolić jednym punktem w meczu z Przełomem Besko Krzysztof Kapica
Przełom Besko, który jest beniaminkiem 4 ligi zremisował na inaugurację z Rzemieślnikiem Pilzno.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, czyli od ataków Rzemieślnika Pilzno, który dopiął swego w 25. minucie, kiedy trafił Damian Wolański. Wydawało się, że goście będą mieć wszystko pod kontrolą, ale dziesięć minut później sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Adam Osiniak. O tę sytuację przyjezdni mieli spore pretensje do sędziego.

Tuż przed przerwą Przełom wyszedł z szybkim atakiem wykończonym przez Konrada Kijowskiego. To chyba mocno podrażniło pilźnian, bo zaraz po zmianie stron wyrównał Tomasz Barycza.

Przyjezdni do końca meczu dążyli do zadania decydującego ciosu, ale ta sztuka im się już nie udała.

- Możemy czuć niedosyt, bo mieliśmy wiele sytuacji - powiedział Tomasz Kijowski, trener gości.

- Punkt szanujemy, ale bramki straciliśmy po prostych błędach - dodał Paweł Jaślar, trener Przełomu.

Przełom Besko - Rzemieślnik Pilzno 2:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Wolański 25, 1:1 Osiniak 35-karny, 2:1 K. Kijowski 43, 2:2 Barycza 48.

Przełom: Szpiech 6 (60 Półkoszek 6) – Deptuch 5 (60 Winnicki), Pasternak 5 (53 Kuzio 5), Osiniak ż 7, Kapłon 6 (85 Szczęsny) – K. Kijowski 7, Saliuk 6, Langos 5, Czura 5, Mogilany ż 5 – Szybka 5. Trener Paweł Jaślar.

Rzemieślnik: Pietraszewski 6 – Szymański 5, Tragarz 6, Kwaśniczko 5, Fryś 5 (71 Ślęczka) – Florian 6, Tomasiewicz 5, Barycza 6, Macnar 5 (85 H. Nalepka), Ślęzak ż 6 (78 Szyszka) – Wolański 6. Trener Tomasz Kijowski.

Sędziował Mastaj 7 (Dębica). Widzów 300.

POPULARNE NA NOWINY24/SPORT:

Materiał oryginalny: 4 liga. Przełom Besko dosyć niespodziewanie zremisował na własnym boisku z faworyzowanym Rzemieślnikiem Pilzno - Nowiny