Arka Gdynia - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Zabrzanie chcą przełamać złą serię meczów w Gdyni

Bartosz Głąb
Arka Gdynia - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO Przemyslaw Swiderski
Arka Gdynia - Górnik Zabrze ONLINE. W drugim sobotnim spotkaniu 4. kolejki LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia zmierzy się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Zabrzanie przegrali wszystkie pojedynki z Arką w Gdyni od 2005 roku. Dzisiaj mają nadzieję, że uda im się zakończyć tę złą passę, zwłaszcza, że Arka w tym sezonie nie zdobyła jeszcze bramki. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Arka Gdynia - Górnik Zabrze ONLINE

Oglądaj mecz Arka Gdynia - Górnik Zabrze na żywo online w Player.pl >>>

Arka Gdynia po zwycięstwie w Superpucharze Polski z Legią Warszawa słabo rozpoczęła sezon LOTTO Ekstraklasy. W trzech dotychczasowych spotkaniach gdynianie zdobyli dwa punkty, ale ani razu nie zdołali trafić do bramki przeciwników. Najbliżej tego byli przed tygodniem w Krakowie przeciwko Cracovii, bo byli lepsi od przeciwników, jednak ponownie zabrakło im skuteczności.

Natomiast Górnik Zabrze po odpadnięciu z eliminacji europejskich pucharów odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie. W poprzednią niedzielę zabrzanie ograli na wyjeździe Miedź Legnica 3:1, mimo że do przerwy przegrywali 0:1. W drugiej połowie meczu dobrze szczególnie wysoką dyspozycję zaprezentował Szymon Żurkowski, który zdobył bramkę i zaliczył asystę. Wcześniej Górnik dwukrotnie zremisował po 1:1 z Wisłą Płock i Koroną Kielce.

W zeszłym sezonie LOTTO Ekstraklasy oba zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Najpierw w połowie sierpnia w Zabrzu padł remis 1:1 po bramkach Rafała Wojsztyńskiego dla Górnika i Rubena Jurado dla Arki. Natomiast niemal równo cztery miesiące później w Gdyni lepsza okazała się Arka wygrywając 1:0 po bramce Damiana Zbozienia. Warto jeszcze odnotować, że Górnik przegrał wszystkie wyjazdowe spotkania przeciwko Arce od 2005 roku.

NIE ZAGRAJĄ:
Arka Gdynia: Vinicius (kontuzja);

Górnik Zabrze: Ł.Wolsztyński, Hajda (rehabilitacje).

PRZEWIDYWANE SKŁADY:
Arka Gdynia: Steinbors - Marciniak, Marić, Helstrup, Zbozień - Aankour, Bohdanow, Janota, Sołdecki, Zarandia - Kolew;

Górnik Zabrze: Loska - Gryszkiewicz, Wiśniewski, Suarez, Michalski - Smuga, Matuszek, Żurkowski, Liszka - Jimenez, Angulo.

FORMA W OSTATNICH MECZACH
ARKA GDYNIA
Cracovia - Arka Gdynia 0:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Arka Gdynia 0:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:3 (Superpuchar Polski)
Arka Gdynia - Dinamo Bukareszt 0:3 (Mecz towarzyski)

GÓRNIK ZABRZE
Miedź Legnica - Górnik Zabrze 1:3 (LOTTO Ekstraklasa)
AS Trencin - Górnik Zabrze 1:4 (2. runda eliminacji Ligi Europy)
Górnik Zabrze - Wisła Płock 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - AS Trencin 0:1 (2. runda eliminacji Ligi Europy)
Górnik Zabrze - Korona Kielce 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)

SĘDZIA - Jarosław Przybył (Kluczbork)

Arka Gdynia - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV
Transmisję ze spotkania 4. kolejki LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia - Górnik Zabrze od 20:25 przeprowadzi CANAL+ Sport HD. Mecz prosto ze stadionu z Gdyni skomentują Rafał Wolski i Wojciech Jagoda. Wstęp do meczu rozpocznie się o 20:10. Relacja LIVE w GOL24.

Sprawdź zmiany w LM i LE w nowym sezonie!