Arka rzutem na taśmę wywalczyła awans do 1/8 finału PP

mgs, ma/Gazeta Współczesna
Arka pokonała Olimpię Zambrów 1:0
Arka pokonała Olimpię Zambrów 1:0 Przemyslaw Swiderski
W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Arka Gdynia pokonała Olimpię Zambrów 1:0. O zwycięstwie drużyny z Ekstraklasy zadecydował rzut karny, którego na gola w doliczonym czasie gry zamienił Marcus da Silva.

Zambrowski zespół jak na razie słabo spisuje się w rozgrywkach II ligi. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zanotowali dwie porażki. Ale w zmaganiach pucharowych zambrowianie są zdolni do niespodzianek. W rundzie wstępnej wyeliminowali I-ligowy GKS Tychy.

We wtorek na swoim stadionie zmierzyli się z Arką, która zajmuje siódme miejsce w tabeli ekstraklasy. Goście nie wystąpili w swoim najmocniejszym składzie. Trener Grzegorz Niciński dał szansę gry zawodnikom, którzy jeszcze nie mieli okazji pokazać się w lidze lub grali w mniejszym wymiarze czasowym. W Gdyni zostali między innymi: Antoni Łukasiewicz, Miroslav Bożok, Dariusz Zjawiński, Mateusz Szwoch i Michał Marcjanik, czyli piłkarze, którzy wyszli w podstawowym składzie w ostatnim meczu ligowym Arki z Jagiellonią (wygrana białostoczan 4:1). Pomimo tak sporych zmian Arka od początku spotkania przejęła inicjatywę. Już w 11 minucie bliski zdobycia gola był Adrian Błąd, ale po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki bramki Piotra Czaplińskiego. Gospodarze próbowali kontratakować i pod koniec pierwszej połowy udało im się wyprowadzić kilka składnych akcji. W drugiej połowie wynik remisowy utrzymywał się do 94 minuty. Wtedy w polu karnym Olimpii piłkę ręką dotknął Marcin Byszewski i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Marcus da Silva.