Arminia bliżej utrzymania w 2. Bundeslidze. 90 minut Przybyłki

Artur Kurzawa
Arminia Bielefeld pokonała w wyjazdowym meczu Darmstadt 3:1. Dzięki temu "Niebiescy" są bliżej utrzymania w 2.Bundeslidze. 90 minut w barwach gości rozegrał Kacper Przybyłko.

Spotkanie było bardzo ważne dla obu drużyn. Gospodarze z Darmstadt zajęli w 3. Bundeslidze 3. miejsce, a awans do 2. ligi wcześniej wywalczył 1. FC Heidenheim oraz RB Leipzig. Goście z kolei, w składzie z Kacprem Przybyłko, obronili się przed spadkiem, jednak dopiero dwumecz z „Liliami” mógł dać im utrzymanie. Z ligi spadło Dynamo Drezno, a także Energie Cottbus.

Zawodnicy obu drużyn nie imponowali od pierwszych minut. Żadna ze stron nie dominowała, oglądaliśmy dużo chaosu oraz niedokładności. Było to również przyczyną braku podbramkowych sytuacji. Dobre wrażenie sprawili kibice gospodarzy, którzy zapełnili 19-tysięczny stadion niemal w całości.

Po długim oczekiwaniu na emocje goście w swojej pierwszej akcji strzelili bramkę. W 22. minucie Aytac Sulu nie zdołał wybić piłki, a do futbolówki pierwszy dopadł Christian Mueller, który strzałem lewą nogą otworzył wynik. Kilka minut później Arminia Bielefeld miała kolejną okazję. Po dośrodkowaniu uderzał Sahar, Przybyłko sprytnie zablokował obrońcę, jednak Izraelczyk nie trafił do siatki.

10 minut po pierwszej bramce, goście podwyższyli na 2:0. Idealną piłkę w kierunku Klosa zagrał Kacper Przybyłko, ten przerzucił nad bramkarzem Darmstadt, a Fabian Zahar tylko dopełnił formalności. W ostatniej minucie pierwszej połowy najlepszą sytuację dla gospodarzy zmarnował Dominik Stroh-Engel, który pomylił się przy strzale z 16 metrów.

W 59. minucie Arminia miała szansę na 3:0, jednak Izraelczyk - Fabian Zahar nie trafił do bramki w sytuacji sam na sam. Po tej akcji odważniej zaczęli grać gospodarze. Dzięki temu w 65. minucie zdobyli kontaktowego gola. Marco Sailer zagrał piętą do Milana Ivana, który trafił do pustej bramki. Kibice gospodarzy ponownie wierzyli w dobry wynik podopiecznych Dirka Schustera.

W ostatnich minutach oglądaliśmy trzeciego gola dla gości! Świetną, prostopadłą piłkę otrzymał rezerwowy Arminii – Sebastian Hille, który bez zastanowienia uderzył mocno na bramkę Zimmermanna. Piłka odbiła się jeszcze o poprzeczkę i wpadła do siatki. Gol dla gości był ostatnim akcentem tego spotkania.

Mecz rewanżowy zaplanowano na 19 maja o godz. 20:30.

Darmstadt – Arminia Bielefeld 1:3 (0:2)

Bramki: 65. Milan Ivana – 22. Christian Mueller, 33. Fabian Zahar, 85. Sebastian Hille

Darmstadt: Jan Zimmermann – Aaron Berzel (82. J. Biada), Aytac Sulu, Benjamin Gorka, Michael Stegmayer - Milan Ivana , Jerome Gondorf, Hanno Behrens, Marcel Heller (46. Sandro Sirigu) - Marco Sailer (79. Elton da Costa), Dominik Stroh-Engel

Arminia: Stefan Ortega - Jonas Strifler, Tom Schuetz, Fabian Klos (88. Marcel Appiah), Kacper Przybylko, Stephan Salger, Felix Burmeister, Patrick Schoenfeld (69. Philipp Riese), Arne Feick , Ben Sahar (77. Sebastian Hille), Christian Mueller