Bank Spółdzielczy Leśnica 4 liga opolska. Victoria Chróścice - Pogoń Prudnik 4-1

Wiktor Gumiński
Pavlo Koval ustrzelił dla Victorii bezcennego hat-tricka.
Pavlo Koval ustrzelił dla Victorii bezcennego hat-tricka. Oliwer Kubus
Mimo tak wysokiego wyniku, bardzo ważne starcie dwóch beniaminków rozstrzygnęło się na korzyść gospodarzy dopiero w końcówce.

Decydującym wydarzeniem okazała się druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla pomocnik Pogoni Patryka Surmy. Otrzymał ją on w 80. minucie, kiedy był jeszcze remis 1-1 ...

Grający w osłabieniu prudniczanie już natomiast kompletnie się pogubili, i to bardzo szybko. Ukraiński napastnik Victorii Pavlo Koval, będący jej motorem napędowym w całej rundzie jesiennej, rozpoczął swoje strzeleckie popisy w 83. minucie, trafiając na 2-1. Później pokonał jeszcze dwukrotnie Tomasza Roskosza w doliczonym czasie gry, dzięki czemu skompletował klasycznego hat-tricka i zapewnił swojemu zespołowi bezcenne trzy punkty.

- Pavlo ustrzelił hat-tricka w 10 minut, a warto podkreślić, że w tym czasie miał jeszcze dwie inne sytuacje sam na sam - wyjaśniał Gerard Lisowski, kierownik Victorii.

Ekipa z Chróścic już na półmetku była w lepszych humorach, bo prowadziła po golu Przemysława Czajkowskiego. Jednak w drugiej połowie długo gra nie układała się po jej myśli. Gracze z Prudnika „wyczuli krew” i doprowadzili do remisu, za sprawą Mademby Cisse.

- Na początku drugiej odsłony wyglądaliśmy tak, jakbyśmy nie wyszli z szatni - dodawał Lisowski. - Rywale osiągnęli w pewnym momencie naprawdę dużą przewagę, jednak z czasem zaczęli stopniowo opadać z sił.

Ta wygrana oznaczała dla Victorii, że nie ukończyła ona rundy jesiennej na dnie tabeli. Z ostatniej, 16. pozycji awansowała dzięki niej na 14.

Victoria Chróścice - Pogoń Prudnik 4-1 (1-0)
Bramki: 1-0 Czajkowski - 42., 1-1 Cisse - 58., 2-1 Koval - 83., 3-1 Koval - 90., 4-1 Koval - 90.
Victoria: Styrczula - Budnik, Damian Polok, Tomczak - Marek (90. Olszacki), Nesterów, Świętek (90. Olejnik), Guilherme Leoni (90. Warzecha), Leonardo - Czajkowski (78. Perz), Koval.
Pogoń: Roskosz - Laszczak, Kapnik, Pietruszka, Gul - Scholz, Milewski, Idzi (88. Charytanowicz), Surma - Rudzki, Cisse.
Żółte kartki: Damian Polok - Kapnik, Pietruszka, Surma.
Czerwona kartka: Surma (80. min) - dwie żółte

Materiał oryginalny: Bank Spółdzielczy Leśnica 4 liga opolska. Victoria Chróścice - Pogoń Prudnik 4-1 - Nowa Trybuna Opolska