Barcelona B spadła z ligi

Grzegorz Ignatowski
Pierwszy zespół Barcelony zanotował kapitalny sezon, lecz rezerwy Blaugrany znalazły się na przeciwległym biegunie. Barcelona B zajmuje obecnie ostatnie miejsce w Lidze Adelante i po dzisiejszej porażce z Leganes zostali zdegradowani do niższej klasy rozgrywkowej.

Barcelona B przegrała w meczu 41. kolejki Ligi Adelante z Leganes 2:5. Katalończycy prowadzili po bramce Munira w 13. minucie, ale później goście dwa razy znaleźli sposób na pokonanie bramkarza Katalończyków. Stan meczu wyrównał w 60. minucie Sergi Palencia, lecz w końcówce rywale strzelili jeszcze trzy bramki. Po spotkaniu okazało się, że nawet gdyby Barca wygrała, to i tak zostałaby zdegradowana, bowiem zajmująca ostatnie miejsce gwarantujące utrzymanie Osasuna wygrała z Recreativo 2:0.

Rezerwy Barcelony nie podołały zadaniu, jakim było utrzymanie, mimo iż regularnie w tej drużynie występowało kilku zawodników z doświadczeniem w pierwszym zespole. Oprócz Munira w Barcelonie B regularnie grają tacy zawodnicy jak Sandro, Jean Marie Dongou, Sergi Samper, Adama Traore czy Alen Halilović.