Barcelona lepsza od Athletic Bilbao w hicie Primera Division

Damian Orłowicz
W hitowo zapowiadającym się meczu Primera Division, FC Barcelona pokonała Athletic Bilbao 2:0. Było to siódme kolejne zwycięstwo Dumy Katalonii w La Liga. W meczu awizowanym jako starcie ucznia z mistrzem, lepszy okazał się ten pierwszy, czyli Pep Guardiola.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Katalończyków. Już w 7. minucie fantastycznym podaniem do Thiago popisał się Leo Messi, piłka po tej akcji wpadła do bramki, jednak hiszpański pomocnik w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej. Groźnie było także w 22. minucie, gdy Messi dośrodkował w pole karne rywali, a na bramkę uderzył Gerard Pique. Na szczęście dla piłkarzy Athletic Bilbao piłkę z linii bramkowej wybił Jon Aurtenetxe.

Ataki Barcelony przyniosły skutek w 39. minucie spotkania. Na własnej połowie stratę zanotował Iba Gómez. Leo Messi podał w tempo do Iniesty, a hiszpański pomocnik zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie La Liga.

Trener Marcelo Bielsa nie chciał łatwo dać za wygraną i w przerwie dokonał dwóch zmian, wprowadzając swoich nominalnie podstawowych zawodników, czyli Andera Herrerę oraz Ikera Muniaina. Pod bramką Valdesa groźnie było już w 47. minucie, gdy zakotłowało się w polu karnym Dumy Katalonii, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Susaety. Jednak żaden z Basków nie uderzył na bramkę i akcja gości zakończyła się wybiciem piłki przez jednego z zawodników gospodarzy.

Barcelona podwyższyła prowadzenie w 57. minucie, gdy sędzia odgwizdał przewinienie Javiego Martíneza na Cristianie Tello w polu karnym gości. Rzut karny na gola zamienił Leo Messi, uderzając precyzyjnie w prawy róg bramki. Po bramce Katalończycy nadal atakowali, lecz bliscy zdobycia bramki kontaktowej byli podopieczni trenera Marcelo Bielsa. W 80. minucie De Marcos podał piłkę do Muniaina. Baskijski napastnik uderzył na bramkę, lecz w ostatniej chwili piłkę z lini bramkowej wybił Gerard Pique.

W 89. minucie bramkę mógł zdobyć Seydou Keita, jednak po jego uderzeniu, piłka odbiła się od poprzeczki.

Sobotni mecz w efektowny sposób wygrał też Real Madryt (5:1 z Osasuną), który utrzymał sześciopunktową przewagę nad Barceloną.

Mecz FC Barcelona - AC Milan transmisja tv online, relacja na żywo w internecie - sprawdź gdzie możesz śledzić rewanżowy mecz Ligi Mistrzów na żywo.