Bartosz Rymaniak zdobył pierwszą bramkę w rundzie wiosennej T-Mobile Ekstraklasy

msz
Bartosz Rymaniak zdobył pierwszą bramkę w rundzie wiosennej ekstraklasy
Bartosz Rymaniak zdobył pierwszą bramkę w rundzie wiosennej ekstraklasy Mikołaj Suchan / Polskapresse
Niecałe dziesięć minut musieliśmy czekać na pierwszą bramkę w rundzie wiosennej ekstraklasy. Jej autorem został obrońca Zagłębie Lubin Bartosz Rymaniak, który pokonał bramkarza Pogoni Szczecin Radosława Janukiewicza w 9. minucie.

W 8. minucie meczu inaugurującego 16. kolejkę i rundę wiosenną T-Mobile Ekstraklasy Takafumi Akahoshi faulował przed polem karnym Michala Papadopoulosa. Do piłki podszedł Maciej Małkowski i wrzucił piłkę w pole karne, gdzie świetnie wszedł Bartosz Rymaniak i zdobył bramkę nr 1 na wiosnę. - Wiedzieliśmy, że trzeba strzelić szybko bramkę, bo widać jaki jest stan boiska. W takich warunkach trzeba przede wszystkim trafić w światło bramki. Bartek Rymaniak dobrze przeciął piłkę i był gol - skomentował sytuację w przerwie Małkowski.

Już 13 minut po pierwszym trafieniu, bramkę na 2:0 dla Zagłębie z rzutu karnego zdobył Szymon Pawłowski. Śledź relację live z meczu Zagłębia z Pogonią!