Bayern remisuje, "Lewy" zaczyna na ławce. Tak źle w Monachium nie było od 2007 roku (WIDEO)

Foto Olimpik/x-news
Bayern Monachium zremisował z Schalke 1:1 w spotkaniu 19. kolejki Bundesligi. Były to pierwsze ligowe punkty stracone przez "Bawarczyków" u siebie od 307 dni. Robert Lewandowski po raz czwarty w tym seonie rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się w 55. minucie, zmieniając Thomasa Muellera. Bayern od 16. minuty grał w "10" po czerwonej kartce dla Jerome'a Boatenga. Niemiec faulował w polu karnym wychodzącego sam na sam z Manuelem Neuerem Sidney'a Sama. Sędzia podyktował w tej sytuacji rzut karny dla gości, ale jedenastki nie wykorzystał Choupo-Moting. Na pierwszą bramkę kibice w Monachium czekali do 67. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisął się Arjen Robben. Wyrównał 360 sekund później Benedikt Höwedes. Bayern w dwóch meczach w tym roku zdobył zaledwie punkt, co jest najgorszym startem rundy rewanżowej Bundesligi od 2007 roku.