Bayern zmasakrowany w Gladbach! 1:3 z Borussią! [RELACJA, ZDJĘCIA]

jac/Sebastian Chmielak
Bayern Monachium na pewno nie zakończy tego sezonu Bundesligi bez porażki. Dziś poległ doszczętnie w Monchengladbach. Borussia strzeliła mu aż trzy gole i dała sobie wbić tylko jednego! Wściekły na wynik i grę Robert Lewandowski został zmieniony na kwadrans przed końcem. To był jego trzeci mecz bez zdobytej bramki.

Początek był dość wyrównany. Dopiero po kwadransie przewagę zaczęli osiągać zawodnicy Bayernu Monachium. Ich pierwsza groźna sytuacja składała się z kilku szybkich podań. Futbolówka w polu karnym trafiła ostatecznie do Roberta Lewandowskiego. Polak w trudnej sytuacji nie był w stanie z kilku metrów pokonać Yanna Sommera.

Swoją szansę miał też Thomas Mueller, ale mając przed sobą całą bramkę trafił prosto w bramkarza gospodarzy. Kilkanaście minut później Sommer pokazał swój bramkarski kunszt. Golkiper "Źrebaków" najpierw obronił uderzenie Muellera, potem zaś dobitka Kingsley'a Comana wylądowała na słupku, a kolejna próba Francuza znalazła się w rękawicach Sommera. Do przerwy na Borussia Park na tablicy widniał bezbramkowy rezultat.

Pierwsze minuty drugiej odsłony były dosyć bezbarwne, a to co się stało później na pewno będzie bardzo długo wspominane. W 56. minucie gospodarze rozklepali rywali. Raffael wyłożył piłkę w szesnastce Bayernu do Oscara Wendta, a ten mierzonym strzałem nie dał szans golkiperowi gości na skuteczną interwencję.

Kolejna, kapitalna akcja gospodarzy zakończyła się sytuacją sam na sam Juliana Korba z Neuerem, ale ten nie potrafił pokonać golkipera gości, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki. Chwilę później Lars Stindl podwyższył jednak i tak na 2:0, wykorzystując zgranie jednego z kolegów.

Jakby tego było mało, w 68. minucie Korb popisał się niesamowitym podaniem do Johnsona, który pokonał pewnie Neuera, wprawiając w euforię kibiców zgromadzonych na stadionie. 3:0 w rywalizacji z Bayernem!

Monachijczycy dosyć niemrawo poczynali sobie na murawie, a dopiero wejście Francka Ribery'ego rozruszało grę przyjezdnych. Francuz zmienił bezbarwnego Lewandowskiego, a po kilku minutach strzelił bramkę. Zabrał się on z piłką w polu karnym gospodarzy, po zagraniu Arturo Vidala, i zmniejszył prowadzenie gospodarzy.

Felix Zwayer do regulaminowego czasu dodał trzy minuty, ale nawet sto dodatkowych minut nie dałoby dziś zwycięstwa podopiecznym Guardioli. Borussia wykorzystała błędy w defensywie Bayernu i zasłużenie zdobyła komplet punktów. Lewandowski zagrał bardzo mizerne zawody, jak zresztą cały zespół przyjezdnych.