Berg: Jestem szczęśliwy ze zwycięstwa

Jakub Seweryn
Po wygranym meczu z Koroną Kielce 1:0 trener Legii Warszawa, Henning Berg, był zadowolony, że jego drużynie udało się zdobyć trzy punkty na starcie nowej rundy. Zdaniem norweskiego szkoleniowca, czerwona kartka dla Wladimera Dwaliszwilego była niezasłużona.

Legia wygrała z Koroną w debiucie Berga. Gol Vrdoljaka z karnego, dwie czerwone kartki

Henning Berg:

- Jestem bardzo szczęśliwy ze zwycięstwa w pierwszym meczu po przerwie. Zawsze z nowym sztabem dobrze jest wygrać u siebie. Zagraliśmy dobrze w defensywie. Korona takze atakowała, ale głównie z kontrataku. Nie pozwalaliśmy im stwarzać sytuacji ze stałych fragmentów gry. W ataku ciężko nam się grało na takim boisku przeciwko defensywnie usposobionemu rywalowi. Jestem jednak zadowolony ze zwycięstwa.

Jestem zadowolony z Dwaliszwilego, który moim zdaniem nie zasłużył na czerwoną kartkę. Sędzia powinien być pewien tak ważnej decyzji, swoją decyzją nas skrzywdził. Guilherme także rozegrał bardzo dobry mecz i zaprezentował bardzo duże umiejętności techniczne. Rzut karny był stuprocentowo słuszny. Ivica Vrdoljak zaimponował odwagą przy rzucie karnym. Gdybyśmy wczesniej strzelili gola, to wyglądałoby to zupełnie inaczej. Jesteśmy zadowoleni z wygranej, z dobrego startu i będziemy chcieli dalej się rozwijać, zarówno w obronie, jak i ataku.

O rozczarowaniach

Nikt mnie nie rozczarował. Wygraliśmy, choć zawsze może być lepiej, to jednak mieliśmy odpowiednie nastawienie. Wiemy, że możemy grać lepiej, szybciej i stwarzać więcej okazji. Chcieliśmy też wcześniej strzelić gola, ale najważniejsze jest zwycięstwo i cierpliwość w grze, którą prezentowaliśmy przez pełne 90 minut. Nie załamaliśmy się nawet po utracie zawodnika, nawet wtedy mieliśmy piłkę i graliśmy nią. Nie pozwoliliśmy Koronie na nic, nawet w osłabieniu.

O tym, czy Orlando Sa zastąpi Dwaliszwilego przeciwko Górnikowi

Mam nadzieję, że Orlando Sa będzie mógł zostać zgłoszony na mecz z Górnikiem. Trenował już z nami, będzie trenował przez najbliższy tydzień. Mamy także Efira, który był piłkarzem, który zimą poczynił największe postępy. Dzisiaj sytuacja meczowa i czerwona kartka nie pozwoliła na jego wprowadzenie, ale na szczęście dobrze jako napastnik zagrał Radović.

O przerwaniu meczu tuż po jego rozpoczęciu

Nie wiem dokładnie, co się stało, bo był to mój pierwszy mecz i rzadko kiedy się z takimi rzeczami spotykam. Wolałbym grać bez przerw, ale mamy fanów, którzy bardzo wspierają drużynę, co jest bardzo dobre, jednak gdybyśmy mogli grać bez przerw, byłoby znacznie lepiej.