Boliwia kończyła w dziewiątkę, co wykorzystała bezlitośnie Kostaryka

Zbyszek Anioł
Młoda reprezentacja Kostaryki niespodziewanie pokonała Boliwię (2:0) w meczu grupy A Copa America. Boliwijczycy sami sobie utrudnili zadanie, bo spotkanie kończyli w dziewiątkę.

Copa America 2011 - wszystko o Mistrzostwach Ameryki Południowej w Ekstraklasa.net

Do przerwy mecz był wyrównany i mimo kilku dogodnych okazji z obu stron nie padła ani jedna bramka. Jako pierwszy gola mógł zdobyć José Salvatierra, ale lepszy okazał się Carlos Arias. W odpowiedzi bramkarza Kostaryki próbował zaskoczyć Juan Carlos Arce. Po niemal półgodzinie raz jeszcze zaatakowali Kostarykanie, ale zagranie głową Josué Martíneza nie przyniosło prowadzenia.

Więcej działo się po przerwie. Po godzinie gry na prowadzenie wyszła Kostaryka za sprawą Jouse Martineza, który z pięciu metrów dobił mocny strzał Joela Campbella. Po kilku minutach pod bramką Boliwii dwukrotnie zrobiło się bardzo niebezpiecznie, gdy Heiner Mora główkował obok słupka, a Campbell trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę.

W 70. minucie sytuacja dla Boliwii była już trudna, bo za zagranie ręką w polu karnym z boiska wyleciał Ronald Rivero. Nadzieje na dobry wynik dał Boliwijczykom jeszcze ich golkiper Carlos Arias, broniąc rzut karny, wykonywany przez Allena Guevarę oraz dobitkę z kilku metrów.

Zobacz galerię z meczu Boliwia - Kostaryka

Kwadrans przed końcem meczu Boliwia grała w dziewiątkę po tym jak Wálter Flores zobaczył czerwoną kartkę za faul i dyskusje z sędzią. Osłabienie rywali szybko na drugiego gola zamienił grający kapitalny mecz Joel Campbell i po 78. minutach było wszystko pozamiatane.

Po dwóch kolejkach w grupie A prowadzi Kolumbią z czterem punktami przed Kostaryką, która ma trzy „oczka”. Na trzeciej pozycji jest Argentyna (dwa pkt.), a na czwartej Boliwia (1 pkt.). W trzeciej kolejce Argentyna zagra z Kostaryką oraz Kolumbia z Boliwią.

Boliwia – Kostaryka 0:2 (0:0)
Josué Martínez 60', Joel Campbell 78'

Żółte kartki: Lorgio Álvarez, Marcelo Moreno, Ronald Rivero, Jhasmany Campos, Luis Gutiérrez - David Guzmán, Óscar Duarte, José Salvatierra.

Czerwone kartki: Ronald Rivero 71' (zagranie ręką w polu karnym), Wálter Flores 76' (za faul i dyskusje z sędzią) – obaj Boliwia.

Boliwia Carlos Erwin Arias - Lorgio Álvarez, Ronald Raldes, Ronald Rivero, Luis Gutiérrez - Wálter Flores, Jaime Robles (68' Luis Chavez), Jhasmani Campos (80' Ronald García), Edivaldo Hermoza (68' Alcides Pena) - Juan Carlos Arce, Marcelo Moreno.

Kostaryka Leonel Moreira - Óscar Duarte, Johnny Acosta, Francisco Calvo, José Salvatierra - David Guzmán, Pedro Leal, Héiner Mora (83' Jose Cubero), Josué Martínez (82' Cesar Elizondo) - Diego Madrigal (46' Alen Guevara), Joel Campbell.