Borussia Dortmund wygrywa z Herthą i jest coraz bliżej Ligi Europy (ZDJĘCIA)

Bartosz Głąb
Borussia Dortmund wygrała na Signal Iduna Park z Herthą Berlin 2:0 w meczu 32. kolejki Bundesligi i ma tylko dwa punkty straty do pozycji gwarantującej grę w eliminacjach Ligi Europy.

Mecz od samego początku znakomicie zaczął układać się dla podopiecznych Juergena Kloppa. Już w 9. minucie dokładne dośrodkowanie Mkhitaryana wykorzystał Neven Subotić i strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Hertha nie potrafiła odmienić losów meczu, co skrzętnie wykorzystał Dortmund podwyższając prowadzenie za sprawą bramki Erika Durma w 47. minucie spotkania. W 72. minucie na boisku pojawił się Łukasz Piszczek, który powraca po długiej kontuzji. W kadrze Borussii z powodu urazu zabrakło natomiast Jakuba Błaszczykowskiego.

Borussia dzięki zwycięstwu ma bardzo realne szansę na udział choćby w kwalifikacjach Ligi Europy w przyszłym sezonie mimo że w po rundzie jesiennej wydawało się to nierealne, gdy zespół z Dortmundu znajdował się na pozycji spadkowej.

W następnej kolejce rozgrywek Borussia za zagra na wyjeździe z VfL Wolfsburg, natomiast Hertha Berlin podejmie na Olympiastadion ekipę Eintrachtu Frankfurt.

Borussia Dortmund - Hertha Berlin 2:0