Borussia gładko pokonała Bayer. Dwie bramki Polaków! (ZDJĘCIA, WIDEO)

Damian Orłowicz
Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski zdobyli po jednej bramce, a Łukasz Piszczek popisał się asystą, w meczu trzeciej kolejki ligi niemieckiej. W Dortmundzie Borussia na oczach 80 tys. kibiców pokonała Bayer Leverkusen 3:0. Zobacz zdjęcia!

W wyjściowym składzie Borussii Dortmund zobaczyliśmy trójkę Polaków. Już na początku spotkania wynik mógł otworzyć Kuba Błaszczykowski, który jednak po podaniu Lewandowskiego, fatalnie spudłował z 5 metra. Przez prawie całe pół godziny w ataku byli piłkarze gospodarzy i musiało przynieść to w końcu gola. I tak się stało, gdy z rzutu rożnego dośrodkowywał Schmelzer, a piłkę w bramce umieścił Mats Hummels.

Kilka minut później akcję rozpoczął Robert Lewandowski, który z głębi pola podał do uciekającego na skrzydle Piszczka, obrońca reprezentacji dośrodkował piłkę na dalszy słupek, a tam znalazł się Kuba Błaszczykowski, który nie zmarnował tej szansy i podwyższył prowadzenie dla gospodarzy. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i Borussia prowadziła już 2:0.

W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. Zobaczyliśmy jeszcze jedną bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Marco Reus, a bramkę precyzyjnym uderzeniem głową zdobył Robert Lewandowski. Gol Polaka cieszy, ponieważ poprzednią bramkę w oficjalnych meczach zdobył podczas Euro 2012, w meczu otwarcia z Grecją.

Występ naszych reprezentantów może cieszyć. Dwójka z nich zdobyła bramkę, a Łukasz Piszczek zanotował asystę przy golu Błaszczykowskiego. Miejmy nadzieję że tak samo będą prezentować się podczas występów w drużynie narodowej.