Bournemouth liderem Championship, Boruc znów z czystym kontem!

Michał Kozera
Fantastycznie dla drużyny Artura Boruca zakończyła się 16. kolejka zaplecza Premier League. Bournemouth pokonało na wyjeździe Sheffield Wednesday i awansowało na pozycję lidera Championship, a Polak po raz kolejny zachował czyste konto!

Bournemouth po raz kolejny pokazało swoją siłę i świetną formą. W meczu 16. kolejki angielskiej pierwszej ligi drużyna z południowej Anglii pewnie pokonała na wyjeździe Sheffield Wednesday 2:0, a gole zdobywali Surman oraz Fraser. Pierwsza połowa, chociaż z delikatnym naciskiem w stronę gości, była dość wyrównana, a układ sił ustalony został dopiero po zmianie stron. W 60. minucie drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartkę otrzymał Drenthe, a zaledwie 5 minut później osłabienie rywala wykorzystały „Wiśnie”, otwierając wynik. Na kolejny cios nie kazali długo czekać – już w 69. minucie padła druga bramka, która ustaliła wynik spotkania.

Kolejne dobre spotkanie rozegrał Artur Boruc. Dla Polaka nie był to szczególnie pracowity mecz, bowiem rywale zagrożenie stwarzali tylko w pierwszej połowie i wtedy to wypożyczony z Southampton bramkarz zaliczył 3 interwencje, w drugiej połowie będąc już bezrobotnym. Świetna passa Bournemouth zaczęła się od przyjścia Boruca, a okraszona została dzisiejszym zdobyciem pozycji lidera. Chociaż w sobotę Polak nie zdołał przedłużyć swojej świetnej serii bez straty gola, dziś jego klub zrównał się punktami z Middlesbrough, mając fantastyczną serię 7 zwycięstw.