Dorota Kułaga
Xaviera Dziekońskiego czeka około 4 tygodni przerwy w treningach.
Xaviera Dziekońskiego czeka około 4 tygodni przerwy w treningach. Korona Kielce
Bramkarz Korony Kielce Xavier Dziekoński, który doznał urazu w czasie sparingu ze Sturmem Graz, w poniedziałek przeszedł szczegółowe badania w Kielcach. Czeka go około czterech tygodni przerwy w treningach.

Xavier Dziekoński już po badaniach w Kielcach

Xavier Dziekoński jest już w Polsce i przeszedł dziś serię badań w związku z urazem twarzoczaszki, którego doznał w środowym sparingu z SK Sturm Graz. Czeka go około 4 tygodni przerwy. Bramkarz Żółto-Czerwonych będzie w tym czasie pod stałą obserwacją lekarzy, którzy podejmą ostateczną decyzję co do dokładnej daty powrotu do treningów naszego zawodnika.
Xavier, trzymamy kciuki za Twój szybki i bezproblemowy powrót do zdrowia! - poinformowała Korona Kielce na platformie X.

Tak Xavier Dziekoński mówił o kontuzji

Do dyspozycji sztab szkoleniowego na obozie w Turcji jest teraz jeden doświadczony bramkarz Konrad Forenc. W sparingu z CSKA Sofia, wygranym 2:0, bronił też Rafał Mamla.

– Rafał ciężko pracuje. Wiemy, że ma mankamenty, które musimy eliminować. Ten chłopak musi jednak dostawać minuty, jak będzie grał, to progres w jego grze będzie widoczny – powiedział Kamil Kuzera po sparingu z CSKA Sofia.

Dwa ostatnie mecze kontrolne Korona rozegra na zakończenie zgrupowania w Antalyi. W piątek, 26 stycznia, z SK Dynamo Czeskie Budziejowice, a później z bułgarskim FK Krumovgrad.