Dorota Kułaga
Kibice Radomiaka na meczu z Lechem
Kibice Radomiaka na meczu z Lechem Marcin Słoka
Piłkarze Radomiaka zatrzymali mistrza Polski. Po dobrym meczu zremisowali z Lechem Poznań 1:1 w 29. kolejce PKO Ekstraklasy.

Tak kibice Radomiaka wspierali drużynę w meczu z Lechem Poznań

Radomiak po dobrym meczu zremisował z mistrzem Polski 1:1. Bramkę dla Zielonych zdobył w 9 minucie Leonardo Rocha, po dobrze rozegranym rzucie wolnym. Wyrównał w 84 minucie Artur Sobiech. Mecz obejrzało 4215 kibiców, którzy gorącym dopingiem wspierali swój zespół w walce z mistrzem Polski.

Trener Constantin Galca udanie zadebiutował w Radomiaku. Jego zespół postawił się mistrzowi Polski, był lepszą drużyną w pierwszej połowie i zdobył punkt w walce o utrzymanie. Po końcowym gwizdku arbitra Tomasza Kwiatkowskiego zawodnicy Radomiaka podziękowali kibicom za wsparcie z trybun.

Po tym remisie Radomiak awansował na 13. miejsce w tabeli. Na koncie ma 35 punktów. Tyle samo co jedenasty Górnik Zabrze, dwunasta Stal Mielec i czternasta Korona Kielce.

Teraz Radomiaka czeka wyjazdowy pojedynek ze Śląskiem Wrocław. Odbędzie się 30 kwietnia, początek o godzinie 12.30. Ten mecz będzie miał ogromne znaczenie w walce o utrzymanie w PKO Ekstraklasie, ponieważ Śląsk zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów.