Bytovia wygrała z Turem i została liderem 2. ligi

Piotr Furtak/Dziennik Bałtycki
Bytovia Bytów została liderem 2. ligi grupy zachodniej
Bytovia Bytów została liderem 2. ligi grupy zachodniej Tomasz Bołt/Polskapresse
Dzięki wygranej z Turem Turek piłkarze Bytovii Bytów objęli pozycję lidera 2. ligi zachodniej. Po bramkach Wojciecha Pięty, Jakuba Kaganka i Mateusza Wiśniewskiego podopieczni Waldemara Walkusza pewnie zwyciężyli w Turku 3:0.

Na początku spotkania optyczną przewagę mieli gospodarze. Piłkarze z Bytowa próbowali swoich szans, grając z kontry. W 32 minucie spotkania przed szansą na objęcie prowadzenia dla zespołu z Turku stanął Łukasz Staroń, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Trafił jednak prosto w ręce bramkarza Macieja Gostomskiego. Kilka minut później było już 1:0 dla Bytovii. Bramkę z rzutu rożnego wpakował do bramki przeciwników Pięta. Jeszcze przed przerwą piłkarze Tura mieli okazję do wyrównania, na posterunku stał jednak Gostomski.

W drugiej połowie zespół z Bytowa poprawił grę w obronie. W efekcie w 55 minucie padła druga bramka dla Bytovii. Po podaniu Dawida Ambroziaka piłkę w siatce ulokował Kaganek. 20 minut później "setki" nie wykorzystał Hirsz.

Szansę na zdobycie kontaktowej bramki mieli również gospodarze. Jeden z nich trafił jednak w słupek. Trzecią bramkę dla bytowian zdobył Mateusz Wiśniewski, który dostał piłkę po jednej z kontr.

- Jestem bardzo zadowolony zarówno z gry naszych piłkarzy, jak i trzech punktów, które zdobyliśmy - mówi Waldemar Walkusz, trener Bytovii. - Tur to młody, nieobliczalny zespół. W Turku zawsze ciężko się nam grało. Na początku meczu to gospodarze dominowali, na szczęście udało się nam opanować grę. Wielkie podziękowania dla wszystkich piłkarzy, którzy włożyli sporo wysiłku w ten mecz. Dzięki tej wygranej z optymizmem możemy patrzeć na najbliższe spotkania. Oczywiście, cieszy pierwsze miejsce w tabeli, chociaż wszystkie drużyny na mecz z liderem dodatkowo się motywują. Dla nas to jednak również motywacja do jeszcze lepszej gry - dodał trener Walkusz.

Kolejnym rywalem zespołu z Bytowa będzie Elana Toruń. Mecz rozegrany zostanie w Bytowie 1 września.

Tur Turek - Bytovia 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Wojciech Pięta (38), 0:2 Jakub Kaganek (55), 0:3 Mateusz Wiśniewski (89)

Tur Turek: Kołba - Wieczorek, Wenger, Wojciechowski, Kiełb, Bogusz (65 Syska), Kotwica, Książek, Mikołajczyk, Staroń, Gląba (84 Biel)

Bytovia: Gostomski - Kowalski, Wróbel, Łapigrowski, Wróblewski (65 Szmidke), Kaganek (86 Wiśniewski), Ambroziak, Pięta, Pietroń, Barbosa (58. Kajca), Hirsz (77. Kłos)

Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz)