Calisia wygrywa w Kaliszu w derbach Wielkopolski

Łukasz Latański
Calisia wreszcie zagrała na własnym boisku i odniosła efektowne zwycięstwo
Calisia wreszcie zagrała na własnym boisku i odniosła efektowne zwycięstwo Daniel Kawczyński
Calisia Kalisz pokonała w derbach Wielkopolski Tur Turek 3:1. Mecz rozgrywany był po raz pierwszy w tym sezonie w Kaliszu.

Kaliszanie szybko zaatakowali i już po pierwszych dziesięciu minutach było 2:0. Przy pierwszej bramce Szymon Matuszewski idealnie wysunął piłkę Samuelsonowi Odunce, a ten strzałem w prawy róg pokonał Macieja Jaworka. Nie minęła jedna minuta, a Nigeryjczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Tym razem strzelił na bramkę lobując bezradnego golkipera gości.

Pierwsza połowa mijała bezdyskusyjnie pod dyktando gospodarzy. Nasilały się kolejne akcje ze strony Calisii. W 45. minucie, tuż przed przerwą Błażej Ciesielski po asyście Grzegorza Dziubka strzelił głową kolejną bramkę. Kaliszanie na przerwę zeszli w znakomitych nastrojach, prowadząc 3:0.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Tura Turek. Pomimo świetnych interwencji Marcina Ludwikowskiego podopieczni duetu Wojciecha Wąsikiewicza i Pawła Kaczorowskiego zdołali strzelić gola kontaktowego w 60. minucie. Dogranie Brazylijczyka Bebeto wykorzystał Sebastian Zalepa.

Wynik meczu do końca już się nie zmienił, tak więc podopieczni Grzegorza Dziubka odnieśli historyczne zwycięstwo przed własną publicznością.

Po tej kolejce Calisia ma tylko dwa punkty straty do przewodzącej w grupie zachodniej 2 ligi Elany Toruń. W następnej kolejce niebiesko-biało-czerwoni wyjadą do województwa opolskiego na mecz z Ruchem Zdzieszowice.

Calisia - Tur Turek 3:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Odunka (7.), 2:0 Odunka (8.), 3:0 Ciesielski (45.), 3:1 Zalepa (60.)

Calisia: Ludwikowski - Maksymow (90. Broniszewski), Wiącek, Vergilov, Nedjałkow, Kotwica (66. Jóźwiak), Dziubek (55. Migawa), Ciesielski, Matuszewski (80. Świergiel), Gościniak, Odunka.

Tur: Jaworek - Łucki (29. Lipiński), Zalepa, Wenger, Kiełb (82. Biel), Bebeto , Książek, Kowalski (46. Dolewka), Dregier, Gląba (46. Staroń), Adamiec.

Żółte kartki: Kotwica, Matuszewski (Calisia) - Bebeto, Książek, Adamiec (Tur)