Catania rozbiła Romę, Juventus mistrzem Włoch! (WIDEO)

mgs, x-news
Roma, która do ostatniej kolejki zapowiadała walkę o scudetto, przegrała na wyjeździe z Catanią 1:3. Tym samym rzymianie sprawili Juventusowi prezent, bowiem dzięki ich porażce "Stara Dama" z pewnością obroni tytuł mistrza kraju.

Do niemałej sensacji doszło na Stadio Angelo Massimino, gdzie Roma przegrała z walczącą o utrzymanie Catanią. Po raz pierwszy Morgan de Sanctis skapitulował już w 26. minucie spotkania, kiedy to Leto ładnie zagrał piętą w kierunku Mariana Izco, a ten strzałem na bliższy słupek wpakował piłkę do siatki. Kolejny cios Giallorossi otrzymali raptem dziesięć minut później. Wówczas po świetnej akcji Castro i Bergessio na listę strzelców po raz drugi wpisał się Izco.

W 37. minucie wydawało się, że Roma wraca na właściwe tory. Świetne prostopadłe zagranie w kierunku Florenziego wykorzystał kapitan drużyny, Francesco Totti i zdobył bramkę kontaktową. Po czterdziestu pięciu minutach wszystko wskazywało na to, że po przerwie Roma pokaże swoje prawdziwe obliczę i rozgromi rywala.

Tak się jednak nie stało. Piłkarze Rudiego Garcii od początku drugiej odsłony meczu sprawili wrażenie, jakby myślami byli już na wakacjach. W 55. minucie zamieszanie w polu karnym rzymian wykorzystał Gonzalo Bergessio. Najpierw na bramkę de Sanctisa uderzał Leto, ale golkiper Giallorossich sparował piłkę przed siebie. Wtedy dobiegł do niej Bergessio i bez namysłu skierował futbolówkę do bramki. Gwoździa do trumny drugiej siły Serie A wbił Pablo Barrientos, popisując się kapitalnym strzałem zza pola karnego i ustalił wynik spotkania na 4:1 dla Catanii.

Porażka Romy oznacza, że bez względu na wynik, jaki Juventus osiągnie dziś w meczu z Atalantą na pewno sięgnie w tym sezonie po tytuł mistrza Włoch. Scudetto "Stara Dama" wywalczyła już 32 razy, ale trofea z lat 2005 i 2006 zostały jej odebrane w konsekwencji afery calciopoli z ustawianiem meczów.

Catania - AS Roma 4:1

Bramki: 26. Izco, 34. Izco, 55. Bergessio, 79. Barrientos – 37. Totti

Kartki: 61. Rinaudo– 12. Dodo, 30. Romagnoli, 61. Gervinho, 86. Totti, 86. Pjanić

Catania: Frison – Peruzzi, Rolin, Gyomber, Monzon – Castro (82 Biraghi), Izco, Rinaudo – Leto (65 Plasil), Bergessio, Barrientos

AS Roma: De Sanctis – Maicon, Romagnoli, Castan (57 Benatia), Dodo – Taddei (38 Gervinho), De Rossi, Pjanić – Florenzi, Totti, Ljajić (57 Bastos)