Centralna Liga Juniorów U-18. W derbach Krakowa Cracovia lepsza od Wisły. Zwycięska "główka" Jakuba Guta [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
9.10.2021, Rączna: mecz Centralnej Ligi Juniorów U-18 Cracovia - Wisła Kraków
9.10.2021, Rączna: mecz Centralnej Ligi Juniorów U-18 Cracovia - Wisła Kraków Krzysztof Kawa
W meczu 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18, rozegranym w Rącznej, liderująca w tabeli Cracovia wygrała z zajmującą ósmą lokatę Wisłą Kraków 1:0.

Juniorskie derby Krakowa poprzedziła minuta ciszy dla upamiętnienia tragicznie zmarłego byłego bramkarza m.in. Cracovii Jacka Felscha. Spotkanie były wyrównane, zacięte. Gra często toczyła się w środkowej strefie boiska. Było dużo walki o piłkę, o przejęcie inicjatywy na boisku. A sytuacje podbramkowych często kończyły się tylko na strachu dla bramkarzy czy obrońców.

W pierwszym kwadransie obaj rywale szukali okazji do objęcia prowadzenia, ale nie stwarzali dogodnych okazji. Podobnie było w następnym fragmencie meczu, aż w końcu, po przejęciu przez "Pasy" piłki w środku pola, akcji na prawym skrzydle i dośrodkowaniu przed bramkę, z bliska celnie główkował Jakub Gut. Była 23 minuta, do siatki trafił zawodnik z numerem 23...

Gospodarze do końca pierwszej połowy meczu starali się wysokim pressingiem stopować w zarodku akcje wiślaków. Ci zaś szukali okazji do wyrównania, jednak ich akcje powstrzymywali przeciwnicy. Szarpał Arkadiusz Ziarko, próbował uciec obrońcom Kacper Chełmecki. Bez powodzenia.

Po zmianie stron obie drużyny dążyły do zmiany wyniku. W 50 minucie szarżującego Guta zastopował Kacper Szewczyk. Zawodnicy "Białej Gwiazdy" starali się przyspieszyć grę, szukali też swojej szansy na doprowadzenie do remisu akcjami skrzydłami, jednak i one nie przynosiły im powodzenia.

W 77 min na polu karnym przedzierał się Feliks Grzybowski, ale został powstrzymany przez Oliwiera Hylę. Kolejne akcje gości także nie zaowocowały golem, m.in. strzał Wojciecha Urbańskiego obronił Filip Kramarz. W rewanżu jeden z graczy Cracovii trafił w poprzeczkę. W końcówce meczu okazję miał Ziarko, ale skutecznie interweniował Kramarz.

Cracovia odniosła siódme zwycięstwo, a Wisła doznała piątej porażki w obecnych rozgrywkach.

Cracovia - Wisła Kraków 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Gut 23.
Cracovia: Kramarz - Hyla, Wójcik, Ziewiec, Mróz - Kolec - Mrozik (68 Konieczny), Kapek, Łuczyk, Gut - Kapusta (80 Tkachuk).
Wisła: Szewczyk - Sałamaj, Głogowski, Koncewicz-Żyłka, Madembo - Ziarko, Gądek, Gurgul (63 Kutwa), Grzybowski (68 Seweryn) - Bartoń (68 Urbański), Chełmecki.