Wojciech Konończuk
Trener Marek Wasiluk może być w miarę zadowolony z początku sezonu. Juniorzy Jagiellonii w dwóch meczach zdobyli cztery punkty. jagiellonia.pl
Punkt z pierwszego w tym sezonie wyjazdu w Centralnej Lidze Juniorów U-19 przywiozła Jagiellonia Białystok. Drużyna trenera Marka Wasiluka zremisowała na wyjeździe 2:2 z Widzewem Łódź. Gola ustalającego wynik strzelił głową dla Żółto-Czerwonych w 89. minucie Dawid Zabielski, wykorzystując dośrodkowanie Eryka Kozłowskiego.

- Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu raczej senna. Było niewiele momentów wyjścia do pressingu, agresji - przyznaje w klubowych mediach trener Marek Wasiluk.

Efektem niezbyt dobrej gry Żółto-Czerwonych był gola dla Widzewa. W 26. minucie dośrodkowaną z lewej strony piłkę nieszczęśliwie do własnej bramki skierował Błażej Rusiłowicz. Na szczęście tuż przed przerwą wyrównał Eryk Kozłowski, którego dośrodkowania z bocznego sektora nikt nie przeciął i futbolówka zatrzepotała w siatce.

- W drugą połowę weszliśmy dużo lepiej. Prezentowaliśmy się zdecydowanie inaczej niż przed przerwą, byliśmy bardziej agresywni. Straciliśmy jednak bramkę po stałym fragmencie gry, którą potem staraliśmy się przez długi fragment odrobić - relacjonuje trener Wasiluk. - Mecz toczył się raczej na połowie Widzewa. Wykreowaliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, ale gospodarze skutecznie się broniliśmy. Wyrównaliśmy w 89. minucie. Była to podobna sytuacja do pierwszej naszej bramki w tym meczu, ponieważ ponownie dośrodkował Kozłowski, ale tym razem gola strzelił Zabielski, który dobił piłkę do pustej bramki - dodaje.

CLJ U-19. Jagiellonia - Górnik. Przyjeżdża zespół, który ograł Legię 3:0

Już w środę - 30 sierpnia białostoczan czeka kolejny mecz. W zaległym meczu 2. kolejki Jagiellonia zmierzy się z Górnikiem Zabrze i będzie to dla niej bardzo trudne wyzwanie. Ekipa z Górnego Śląska jest bowiem liderem, a w ostatnim występie pokonała u siebie Legię Warszawa 3:0. Początek spotkania o godz. 12 na stadionie przy ul. Elewatorskiej 4.

WYNIKI 3. KOLEJKI

• Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Rusiłowicz (26-samobójcza), 1:1 - Kozłowski (52), 2:1 - Adrianowski (52), 2:2 - Zabielski (89).
  • Jagiellonia: Tomkiel - M. Jaroszuk (60. Cholewa), Zabielski, Rusiłowicz, Koj (46. J. Jaroszuk), Kul (60. Chilmon), Stypułkowski (80. Pawelczyk), Kozłowski, Drygiel (80. Demiańczuk), Ptasiński (55. Lipiński), Żakiewicz (46. Mazurek).
  • Pogoń Szczecin - Warta Poznań 1:1, Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:0, Sandecja Nowy Sącz - Korona Kielce 2:2, Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:2, Raków Częstochowa - Arka Gdynia 3:0, Odra Opole - MKS Polonia Warszawa 1:1, Lech Poznań - Cracovia Kraków 3:1.