Chojniczanka pokonała na wyjeździe Raków Częstochowa

Patryk Trybulec/Dziennik Zachodni
Chojniczanka Chojnice wygrała z Rakowem
Chojniczanka Chojnice wygrała z Rakowem Piotr Hukało/Dziennik Bałtycki
Piłkarzom Chojniczanki udało się wywalczyć trzy punkty. Wygrana jest podwójnie cenna. Po pierwsze, dzięki potknięciu Bytovii podopieczni Mariusza Pawlaka zbliżyli się do miejsca premiowanego awansem. Po drugie, jest to długo wyczekiwane zwycięstwo na wyjeździe.

Początek spotkania na stadionie przy ul. Limanowskiego nie zapowiadał jednak takiego obrotu sprawy, bo to gospodarze pierwsi zdobyli gola. Już w 19. minucie Joshua Balogun wykorzystał dośrodkowanie Krzysztofa Napory i bez większych problemów skierował piłkę do bramki.

Potem niestety było już tylko gorzej. Jeszcze przed przerwą kapitan Rakowa Paweł Kowalczyk musiał zejść z boiska z powodu kontuzji, a tuż po zmianie stron do szatni odesłany został Mateusz Kos. Bramkarz gospodarzy zobaczył bowiem czerwoną kartkę za faul na napastniku z Chojnic. Między słupkami zastąpił go nierozgrzany Mariusz Stępień i... chwilę później obronił rzut karny. Zaspali jednak obrońcy i nie zdołali zatrzymać dobijającego Daniela Ferugi.

- To wkurzające - denerwował się po meczu trener Rakowa, Jerzy Brzęczek. - Nie wierzyliśmy chyba, że Stępień może obronić karnego. Zabrakło koncentracji, a potem rywale wykorzystali już nasze błędy i grę w przewadze. Szkoda, że nie potrafiliśmy dobić przeciwnika w pierwszej połowie - analizował szkoleniowiec.

Raków Częstochowa - Chojniczanka Chojnice 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 - Kayode (19), 1:1 - Iwanicki (49 - dobitka rzutu karnego), 1:2 - Mikołajczak (68)

Raków: Kos l- Kowalczyk (26 Łysek), Mastalerz, Soczyński, Góra, Kmieć, Kayode, Kowalczyk l, Świerk (48. Stępień), Napora l, Pląskowski (76. Czerwiński).

Chojniczanka: Jałocha (46. Misztal) - Piszczek, Bednarek, Jankowski l, Abramowicz, Iwanicki (58. Steć), Rysiewski, Feciuch, Garuch, Feruga l Mikołajczak l, (84. Orłowski).