Co za bramka Dominika Marczuka. Piękne trafienie piłkarza powołanego do reprezentacji Polski

Bartosz Głąb
Dominik Marczuk z golem dla Jagiellonii Białystok.
Dominik Marczuk z golem dla Jagiellonii Białystok. Screen Canal+ Sport
Dominik Marczuk został po raz pierwszy w karierze powołany do seniorskiej reprezentacji Polski. Piłkarz nie zagrał ani minuty w barażach o awans do Euro 2024, ale w rozgrywkach PKO Ekstraklasy ponownie pokazał wielką klasę. Młodzieniec zdobył piękną bramkę w meczu Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź. Spotkanie było rozgrywane w ramach 26. kolejki

Dominik Marczuk z piękną bramką dla Jagiellonii Białystok

W drugim spotkaniu PKO Ekstraklasy zaplanowanym w Wielką Sobotę Jagiellonia Białystok zmierzyła się na własnym stadionie z ŁKS-em Łódź. Spotkanie od początku układało się po myśli lidera tabeli. Już w 12. minucie "Jaga" objęła prowadzenie po trafieniu Nene, a po upływie pół godziny gry z boiska wyleciał ukarany czerwoną kartką Adrien Louveau.

W 41. minucie padła zdecydowanie najpiękniejsza bramka tego spotkania. Gospodarze wyszli z niezbyt szybkim kontratakiem, Taras Romanczuk zagrał do Dominika Marczuka, ten ruszył prawym skrzydłem, podprowadził akcję do okolic 30. metra przed bramką ŁKS-u i próbując dośrodkować w pole karne, wpakował futbolówkę "za kołnierz" zupełnie zaskoczonego Aleksandra Bobka.

Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się jeszcze Jesus Imaz oraz Afimico Pupulu i było wiadomo, że spotkanie zakończy się okazałym zwycięstwem "Jagi". Młody gracz białostockiego zespołu boisko opuścił w 71. minucie, a w jego miejsce pojawił się Jarosław Kubicki. Właśnie wprowadzony po przerwie piłkarz, kilka minut później również zanotował swoje trafienie.

W końcówce wynik na 6:0 ustalił znakomitym strzałem Nene.

Jagiellonia wlała ŁKS-owi 6:0. Akcje jak na PlayStation

Dominik Marczuk w reprezentacji Polski

Przed poprzednią kolejką PKO Ekstraklasy zaledwie 20-letni Marczuk dostał swoje pierwsze w życiu powołanie do dorosłej reprezentacji Polski. Dostał szansę wystąpienia w barażach o awans do Euro 2024. Jednak przed spotkaniem półfinałowym z Estonią został wysłany przez Michała Probierza na trybuny, a na finał do Cardiff już nie pojechał. Wrócił do młodzieżowej kadry, która przegrała na Stadionie Śląskim z Bułgarią 0:1.

W starciu z ŁKS-em młodzieniec zdobył swoją 6 bramkę w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Warto odnotować, że asystę przy trafieniu 20-latka zaliczył inny reprezentant Polski - Taras Romanczuk.