Cracovia gromi Zagłębie

Marek Iwaniszyn
Cracovia wygrała w Sosnowcu 6:0
Cracovia wygrała w Sosnowcu 6:0 Ryszard Kotowski (Ekstraklasa.net)
Wielkie strzelanie urządzili sobie w Sosnowcu piłkarze Cracovii, którzy pokonali drugoligowe Zagłębie aż 6:0, strzelając po równo: trzy bramki w pierwszej połowie, a trzy kolejne dokładając po zmianie stron.

I tak w pierwszej części spotkania do bramki Adama Bensza trafiali Jakub Kaszuba, Michał Goliński i Dariusz Pawlusiński. Po zmianie stron dwukrotnie trafiał Mariusz Sacha, a wynik spotkania, na kilka minut przed końcem ustalił Radosław Matusiak.

Gospodarze mieli okazję zaliczyć honorowe trafienie. Jednak w 37 minucie Tomasz Łuczywek nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul Jakuba Snadnego na Adrianie Pajączkowskim - Łukasz Merda obronił.